Piłka nożna, Lech Poznań, piłkarz, Wojciech Onsorge, zbiórka, choroba

i

Autor: siepomaga.pl Wojciech Onsorge w koszulce Lecha i na szpitalnym łóżku

Poważnie chory piłkarz Lecha prosi o pomoc. „Guz jest nieoperacyjny...”

2021-11-30 21:07

„Kiedyś na boisku, dziś na szpitalnej sali - Wojtek walczy ze wszystkich sił! Pomóż mu!” – apel tej treści pojawił się na portalu siepomaga.pl w związku z wykryciem poważnej choroby u piłkarza Lecha Poznań. 27-letni Wojciech Onsorge walczy z guzem mózgu.

Onsorge grał ostatnio w drugiej drużynie Lecha Poznań, a wcześniej występował w Polonii Środa Wlkp., Elanie Toruń i Warcie Poznań. Diagnoza choroby piłkarza brzmi: nowotwór złośliwy płata ciemieniowego. Sam Wojciech Onsorge opisał swój przypadek w portalu siepomaga.pl: „Lekki niedowład dwóch palców lewej ręki, prawie niezauważalny. Przez myśl nie przeszło mi wtedy, że to początek dramatu, początek mojego nowego życia... Niestety, te objawy wystąpiły po nieszczęśliwym pobraniu krwi, które spowodowało olbrzymi krwiak na moim lewym przedramieniu. Myślałem, że właśnie przez to moja ręka słabnie. Krwiak zaczął schodzić, a niedowład postępował. Miesiąc później znów zgłosiłem się do szpitala. 16 lipca wykonano rezonans magnetyczny głowy. Wtedy wszystko stało się jasne! W moim mózgu była zmiana o wielkości 3 centymetrów!” – pisze piłkarz.

Lukas Podolski dostał ważne pytanie. Musi to zrobić w Zabrzu, fani czekają z niecierpliwością

I kontynuuje: „Lekarze podejrzewali, że jest to w pierwszej kolejności proces demielinizacyjny lub stwardnienie rozsiane. Dostałem zalecenie wykonania kolejnego rezonansu magnetycznego głowy za 3 miesiące, żeby zobaczyć, jak zmiana się rozwija. W międzyczasie niedowład postępował... Badania wykazały, że zmiana się powiększyła. Nie było już czasu do stracenia! Guz jest nieoperacyjny... Na czekanie straciłem tyle czasu, że teraz nie mam już wielu opcji leczenia! Ale ja muszę walczyć - błagam, daj mi szansę na życie!” – kończy Wojciech na portalu siepomaga.pl. We wtorek 30 listopada wieczorem na koncie zbiórki było już ok. 100 tys. złotych. Pomoc zapowiedział też Lech Poznań.

Piłkarzowi można pomóc na stronie www.siepomaga.pl/wojciech

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze