Rocznica wybuchu powstania

Bramkarz Legii Warszawa wystylizowany na powstańca. Poraniona twarz, poruszający hołd

2022-08-01 13:16

1 sierpnia to wyjątkowy dzień dla Warszawy. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego to data poruszająca, podczas której wspominane są bohaterskie postawy mieszkańców stolicy. Legia Warszawa zdecydowała się oddać hołd powstańcom, stylizując jednego z piłkarzy, Kacpra Tobiasza. To był naprawdę poruszający gest!

1 sierpnia o godzinie 17:00 znów cała Warszawa zatrzyma się w zadumie i wielkim wzruszeniu. W całym mieście oraz wielu innych miejscach Polski, ludzie połączą się, by wspomnieć bohaterów, którzy walczyli w Powstaniu Warszawskim. Do obchodów dołączyła także warszawska Legia. W niedzielny wieczór przedstawiciele uczestniczyli w oficjalnych obchodach.

Wisła Płock upamiętniła zmarłego syna Rzeźniczaka. Wielka burza, jedno zdjęcie wywołało ogromne kontrowersje

- Przedstawiciele Legii Warszawa uczestniczyli w oficjalnych obchodach 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego na Placu Krasińskich. Cześć i chwała Bohaterom - czytamy na Twitterze Legii Warszawa.

Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego: Piłkarz Legii wystylizowany na powstańca

Legia Warszawa postanowiła przygotować poruszającą akcję, wspominając część osób biorących udział w walce o miasto - dzieci, które musiały znacznie szybciej dorosnąć, w obliczu wojny.

- Dzieciom, które stały się dorosłe, chociaż nigdy nie zdążyły dorosnąć. Legia Warszawa składa hołd Waszemu bohaterstwu - czytamy w opisie tweeta.

Za powstańca warszawskiego wystylizowano Kacpra Tobiasza, bramkarza Legii, który został Janem Romockim. Zginął od wybuchu bomby lotniczej w szpitalu w wieku zaledwie 19 lat.

Wyszło na jaw, jak Robert Lewandowski potraktował Polonię w Nowym Jorku! Mamy nagranie

Zobacz poruszające zdjęcia piłkarza Legii Warszawa w galerii poniżej.

Marcin Rosłoń o wielkiej pomocy Artura Boruca i o Legii w nowym sezonie
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze