Piast - Górnik, kibice Piasta

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

Przerwane spotkanie w Gliwicach. Co się stało podczas meczu Piast - Górnik? [ZDJĘCIA i WIDEO]

2018-03-04 0:05

Do 82. minuty spotkania wszystko szło po myśli Piasta Gliwice. Gospodarze prowadzili w derbowym meczu z Górnikiem Zabrze i zmierzali po komplet punktów. Wtedy fani miejscowej drużyny zdemolowali ogrodzenie, które oddzielało ich od murawy, próbując wedrzeć się na boisko. Powodem takiego zachowania było najprawdopodobniej spalenie flagi przez kibiców rywali.

Sędzia Daniel Stefański przerwał mecz. Do akcji wkroczyła policja. Uzbrojoni funckjonariusze i zastępy konne starali się zaprowadzić porządek. Kibolom z Gliwic nie było jednak po drodze z takim rozwiązaniem. Prosili bramkarz Piasta Jakub Szmatuła i kapitan zespołu Gerard Badia. Na nic. Po kilkudziesięciu minutach przerwy sędzia zadecydował, że mecz zostanie zakończony przed czasem.

ZDJĘCIA i WIDEO znajdują się w naszej RELACJI NA ŻYWO >>> LINK

Na tablicy był wynik 1:0. Nie wiadomo jednak jaki rezultat zostanie zweryfiowany przez odpowiednie organy. Piast może zostać ukarany nawet walkowerem. Byłaby to olbrzymia strata dla gliwiczan, którzy rozgrywali świetne spotkanie i prowadzili po golu Mateusza Szczepaniaka. Pewnie zmierzali po komplet punktów aż do wybryku kibiców. Przypomnijmy, że Piast walczy o utrzymanie w Ekstraklasie i punktów potrzebuje jak tlenu.