Śląsk Wrocław - Paide

Autor: Cyfra Sport Śląsk Wrocław - Paide

Śląsk Wrocław w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji! Paide nie miało żadnych szans w rewanżu

2021-07-15 23:01

Śląsk Wrocław wygrał pierwsze spotkanie I rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy, pokonując 2:1 estońskie Paide na wyjeździe i w czwartkowy wieczór, przed własną publicznością walczył o awans w rewanżu. Piłkarze prowadzeni przez trenera Jacka Magierę od samego początku prezentowali się lepiej od rywali, chociaż mieli ogromne problemy z wykończeniem. Ostatecznie po golach Patryka Janasika i Victora Garcii udało się wygrać 2:0 i 4:1 w dwumeczu oraz awansować do II rundy eliminacji.

Śląsk Wrocław - Paide 2:0 (1:0)

Bramki: 41. Janasik, 66. Garcia

Kartki: Yusif, Garcia

Śląsk: Szromnik - Lewkot, Golla, Tamas - Janasik (71. Musonda), Mączyński, Makowski, Garcia (81. Stiglec) - Sobota (72. Schwarz), Praszelik (65. Pich) - Exposito (65. Piasecki)

Paide: Aksalu - Tur, Konda, Razak Yusif, Kase (70. Piht), Saliste - Luts (70. Drame), Mosnikov (46. Mool), Frolov - Anier, Owesu-Sekyere (46. Ojamaa)

Po zwycięstwie 2:1 w pierwszym meczu z estońskim Paide, Śląsk Wrocław miał jedno zadanie – dobrze zaprezentować się przed własną publicznością i awansować do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy. Już od początku spotkania zaczęła się zarysowywać przewagą Wrocławian, jednak piłkarze prowadzeni przez trenera Jacka Magierę mieli sporo problemów z finalizacją akcji. Już po 22. minutach WKS powinien wyjść na prowadzenie po tym, jak Erik Exposito wyszedł sam na sam z bramkarzem. Strzał Hiszpana został jednak obroniony przez golkipera Paide. Śląska wciąż nacierał, co przyniosło korzyści dopiero na kilka minut przed końcem pierwszej połowy. Exposito bardzo dobrze zastawił się z piłką w polu karnym Estończyków, szukając sobie pogodnej pozycji do strzału. Ostatecznie piłka trafiła pod nogi Patryka Janasika, który płaskim i mocnym uderzeniem na długi słupek pokonał Mikhela Aksalu i Śląsk mógł cieszyć się z prowadzenia na cztery minuty przed zejściem do szatni, prowadząc 1:0 we Wrocławiu i 3:1 w dwumeczu.

Po zmianie stron ekipa Paide prezentowała się jeszcze gorzej, a przez sporą część drugiej połowy niemalże nie wychodziła z własnej połowy, cały czas bronią się przed atakami Śląska. Estończycy nie mieli żadnego pomysłu na przechytrzenie drużyny z Dolnego Śląska, w przeciwieństwie do swoich rywali. Piłkarze prowadzeni przez trenera Jacka Magierę byli w stanie raz jeszcze pokonał golkipera Paide, po nieco kuriozalnym golu Victora Garcii. Hiszpański obrońca znalazł się w dobrym miejscu w odpowiednim momencie i zamknął dośrodkowanie w pole karne Estończyków z prawego skrzydła. Defensor co prawda nie był w stanie uderzyć piłki stopą ani głową, ale po tym, jak odbił futbolówkę udem, ta poodbijała się jeszcze od obrońcy Paide i Hiszpana, po czym wpadła do siatki. W ten sposób Śląsk ustalił wynik meczu na 2:0 oraz 4:1 w dwumeczu i zameldował się w II rundzie eliminacji do Ligi Konferencji Europy. Tam na drużynę z Dolnego Śląska czeka armeński Ararat. Pierwszy meczu zaplanowano na czwartek 22 lipca. Rewanż odbędzie się tydzień później we Wrocławiu.

Ekipa z Dolnego Śląska zaprezentowała się dziś na boisku o wiele lepiej i ani przez chwilę nie dała rywalom szans na odrobinie strat z pierwszego meczu. Podobnie jak Legia, Śląsk gra dalej w europejskich pucharach!

90+4'

I KONIEC! ŚLĄSK WROCŁAW MELDUJE SIĘ W II RUNDZIE ELIMINACJI LIGI KONFERENCJI EUROPY!

90+2'

Piasecki kilka razy próbował wpakować piłkę do siatki, ale za każdym razem blokowali go rywale! Zakotłowało się pod polem karnym Paide!

90+1'

Sędzia doliczył co najmniej 3 minuty do drugiej części spotkania!

89'

Piasecki upolował jeszcze boczną siatkę bramki Paide, ale sędzia pokazuje, że był na spalonym

86'

Ostatnie minuty meczu przed nami. Kibice Śląska już fetują i trudno im się dziwić. Tutaj musiałby zdarzyć się cud, aby "Wojskowi" nie awansowali.

82'

Musonda wywalczył rzut rożny dla Śląska.

82'

Ostatnia zmiana w ekipie Śląska. Z murawy zszedł dobrze dysponowany dziś Garcia. W jego miejsce wszedł Stiglec.

80'

Szromnik zbierał się po zderzeniu z kolegą z drużyny zostawiając pustą bramkę, ale na szczęście dla Śląska jeden z zawodników zablokował strzał Paide.

80'

Zakotłowało się w polu karnym Śląska, pusta bramka!

78'

Piht był blisko strzału na bramkę po podaniu Drame, ale obrona Śląska z ostatniej chwili wyłuskała piłkę.

77'

Paide wychodzi z szybką kontrą!

75'

Pierwszy raz od dawna Paide podeszło pod pole karne Śląska, ale złe przyjęcie sprawia, że szybko piłkę odzyskują gospodarze.

72'

Jacek Magiera również daje odpocząć swoim piłkarzom. Grę zakończyli już Janasik i Sobota. Ich miejsce zajęli Musonda i Schwarz.

70'

Trener Paide wprowadza kolejne zmiany, Luts i Kase opuszczają plac gry. Na boisko weszli Drame i Piht

67'

Na listę strzelców wpisuje się Garcia, który zamykając dośrodkowanie w pole karne Paide wpycha futbolówkę do siatki udem!

66'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Śląsk podwyższa prowadzenie! 2:0 dla WKS-u!

65'

I mamy pierwsze zmiany w Śląsku. Murawę opuszczają Exposito i Praszelik. W ich miejsce Piasecki i Pich.

63'

Makowski zdecydował się na strzał z dystansu, ale jego próba skończyła w rękach bramkarza rywali.

60'

Garcia upomniany przez sędziego żółtą kartką za zbyt agresywną grę w obronie.

58'

Śląsk wychodzi wysoko pressingiem. Widać, że piłkarze z Wrocławia nie chcą kończyć meczu z zaledwie jedną strzeloną bramką.

54'

Piłkarz Śląska uderzył bezpośrednio z rzutu wolnego, ale trafił w słupek! Bramkarz Paide stał jak wryty.

53'

Co za wykonanie rzutu wolnego przez Garcię! To mogła być przepiękna bramka!

50'

Znów naciera Śląsk! Cała ekipa Paide skupiona na własnej połowie

47'

Trener Paide zdecydował się na dwie zmiany, ściągając z boiska Mosnikova i Owusu-Sekyere, który po pierwszej części meczu nie miał już zbyt dużo siły. W ich miejsce Mool i Ojamaa.

47'

W pierwszej części meczu Śląsk miał 57% posiadania piłki i aż cztery strzały na bramkę, przy ani jednym rywali. Teraz piłkarze Jacka Magiery muszą dowieźć korzystny wynik do końca meczu.

46'

Gramy dalej!

Wracamy na stadion do Wrocławia! Piłkarze gotowi do gry!

Pierwsza część meczu przebiegła zdecydowanie pod dyktando ekipy z Dolnego Śląska, chociaż WKS miał problem ze znalezieniem drogi do bramki. Po bramce Janasika Wrocławianom powinno się jednak grać o wiele łatwiej.

45+2'

Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni! Koniec pierwszej połowy

45'

Sędzia przedłuża pierwszą część meczu o co najmniej minutę.

44'

Kibice Śląska musieli czekać na gola niemalże przez całą pierwszą połowę, ale w końcu ekipie z Wrocławia udało się znaleźć drogę do bramki.

42'

Exposito zastawił się z piłką w polu karnym, szukając sobie dogodnej sytuacji, ale ostatecznie piłka trafiła pod nosi Janasika, a ten uderzył po ziemi w kierunku długiego słupka. Śląsk wychodzi na prowadzenie

41'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Janasik kończy akcję Śląska! 1:0

39'

Sobota miękko wrzucił do Mączyńskiego, ale pomocnik Śląska nie miał szans na przyjęcie piłki w polu karnym. Od bramki zacznie Paide.

35'

Fenomenalne, płaskie podanie w pole karne Estończyków, ale żaden z zawodników z Wrocławia nie zamyka tej akcji... Kolejna zmarnowana szansa.

33'

Owusu-Sekyere trzyma się za boki przy linii bocznej boiska. Zawodnik Paide już ma spore problemy kondycyjne.

30'

Praszelik bezpardonowo popchnął rywala podczas walki o piłkę i po faulu kończy się atak Śląska.

28'

Sędzia nie dopatrzył się faulu na napastniku Śląska i gramy dalej.

27'

Exposito padł w polu karnym Paide i nie podnosi się z murawy! Sędzia nie ma jednak zamiaru wstrzymywać gry!

25'

Szromnik czujnie wychodzi z bramki i wykopuje piłkę jak najdalej od własnego pola karnego.

25'

Paide wychodzi z kontrą! Anier za chwilę może być przed szasną na bramkę!

24'

Kolejny faul piłkarza z Estonii i Śląsk bez kolejną szansą ze stałego fragmentu gry.

22'

Strzał Hiszpana wybroniony przez golkipera Paide. To powinna być bramka.

22'

Exposito wychodzi sam na sam!

21'

Nic z tego. Piłka wybita przez obrońców, a dodatkowo Hiszpan był na spalonym.

21'

Garcia wrzuca piłkę na Exposito! Śląsk przed szasną!

19'

Na szczęście dla Wrocławian ta próba nie była zbyt celna i obrońcy oddalili zagrożenie od własnej bramki.

18'

Owusu-Sekyere zakręcił Garcią na prawym skrzydle i dośrodkowuje w pole karne Śląska!

16'

Kwadrans gdy za nami. Piłkarze Śląska oddali do tej pory dwa strzały na bramkę przy ani jednej próbie rywali. Oby to przełożyło się na bramki.

14'

Makowski spróbował szczęścia z linii pola karnego, ale posłał piłkę prosto w bramkarza. Dobra próba Śląska.

11'

Potężny strzał Mączyńskiego trafił prosto w mur.

10'

Yusif faulował tuż przed linią pola karnego! Śląsk ma okazję z rzutu wolnego!

8'

Golla poszukał sprytnym podaniem Praszelika w polu karnym Paide, ale próba ta była za mocna. Od bramki grę wznowi Aksalu

5'

I mamy pierwszy strzał ze strony Śląska! Piłka niestety minęła bramkę o kilka metrów.

4'

Wrocławianie przenieśli się teraz na połowę rywali i próbują rozmontować defensywę Estończyków serią podań.

2'

Zakotłowało się pod bramką Śląska! Anier wdarł się w pole karne przyjmując piłkę na klatkę i w ostatniej chwili został zatrzymany przez obrońców!

1'

Kapitanowie obu drużyn przywitali się już przy linii środkowej, wszystko gotowe, a więc ZACZYNAMY!

Piłkarze wychodzą już na murawę!

W pierwszym meczu lepsza okazała się ekipa z Wrocławia, która wygrała 2:1 i teraz jest o krok od awansu do kolejnej rundy eliminacji!

Tak z kolei spotkanie rozpoczną goście z Estonii

Tak na murawę wyjdzie ekipa prowadzona przez trenera Jacka Magierę

Już za kilkanaście minut piłkarze Śląska Wrocław oraz Paide pojawią się na murawie, gdzie walczyć będą o awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy!

Witamy w relacji na żywo z rewanżowego meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy, Śląsk Wrocław - Paide. Początek spotkania o godzinie 21:00, zapraszamy!

Śląsk Wrocław rzutem na taśmę zapewnił sobie prawo startu w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy, dopiero w ostatniej kolejce PKO Ekstraklasy wskakując na czwartą pozycję w tabeli. Dzięki temu, ekipa z Dolnego Śląska jako pierwsza polska ekipa zagrała w nowych rozgrywkach stworzonych przez UEFA. Piłkarze prowadzeni przez trenera Jacka Magierę wygrali 2:1 w pierwszym meczu z estońskim Paide i teraz, przed własną publicznością, powalczą o kolejną rundę eliminacji Ligi Konferencji Europy. Śląsk dowiózł do ostatniego gwizdka korzystny wynik, jednak po spotkaniu nie brakowało komentarzy, że było to słabe spotkanie polskiej ekipy. Do tych komentarzy odniósł się przez rewanżem Krzysztof Mączyński. - Trzeba wyjść i na murawie wywalczyć awans. W pierwszym meczu koncentracja i zaangażowanie drużyny było na wysokim poziomie. Wiemy, co mamy robić, jakie założenia taktyczne mamy realizować. Co do komentarzy, to chyba jeszcze nie słyszałem, by Śląsk zagrał dobre spotkanie, a jestem tu prawie trzy lata - powiedział na konferencji przedmeczowej pomocnik ekipy z Dolnego Śląska. Piłkarze Śląska muszą przygotować się jednak na ostrą grę ze strony swoich najbliższych rywali, którzy po przegranym pierwszym spotkaniu w Estonii nie mają już niczego do stracenia i muszą postawić wszystko na jedną kartę.