Marek Papszun

i

Autor: Cyfrasport Marek Papszun

Co dalej z trenerem lidera?

To ważny dzień dla Marka Papszuna. Wtedy zaczęło się pasmo sukcesów Rakowa

2023-04-18 14:57

18 kwietnia 2016 roku to ważna data w historii Rakowa. To właśnie wtedy Marek Papszun (49 l.) został trenerem drugoligowego zespołu z Częstochowy. Pod jego wodzą klub notuje największe sukcesy w dziejach.

Z drugiej ligi do Europy

Szkoleniowiec wywalczył dwa awanse: do I ligi i ekstraklasy, zagrał w europejskich pucharach. Ale to nie koniec jego osiągnięć. Po dwa razy Raków był wicemistrzem, zdobywcą Pucharu Polski i Superpucharu. Jednak obecny sezon może być wyjątkowy. Zespół ma szansę na pierwszy tytuł oraz na trzeci z rzędu triumf w krajowym pucharze. Jest na dobrej drodze, aby tak się stało. W lidze prowadzi z ośmioma punktami przewagi nad Legią w ekstraklasie. Do końca rozgrywek zostało sześć kolejek do rozegrania. Ponadto 2 maja Raków zagra w finale na Stadionie Narodowym właśnie z Legią.

Papszun przedłuży umowę z Rakowem?

Papszun przed meczem z Widzewem dostał od władz klubu pamiątkową czapeczkę z liczbą siedem. Dziś odbędzie się konferencja prasowa na której obecni będą: trener oraz właściciel Michał Świerczewski. Czy to oznacza, że szkoleniowiec podpisze nowy kontrakt i rozpocznie w ten sposób kolejną erę siedmiu cudownych lat? Obecna umowa szkoleniowca obowiązuje do końca sezonu.

Sonda
Czy Raków sięgnie w tym sezonie po podwójną koronę?
PKO Ekstraklasa Raport 17.04
Listen on Spreaker.
Najnowsze