To wielki talent! Sebastian Kowalczyk z Pogoni Szczecin o piłce nożnej i wierze w Boga

2019-08-23 16:16 Jerzy Chwałek
Sebastian Kowalczyk
Autor: East News Sebastian Kowalczyk

Sebastian Kowalczyk jest najmłodszym kapitanem w piłkarskiej Ekstraklasie (właśnie skończył 21 lat). Nie tylko z racji funkcji odgrywa coraz większą rolę w Pogoni Szczecin, która jest rewelacją rozgrywek. W treningach pierwszego zespołu uczestniczył już jako 15-latek, gdy Pogoń prowadził Dariusz Wdowczyk. - Być może to, że od dawna jestem w Pogoni i pokonuję kolejne stopnie sprawiło, że trener Runjaic powierzył mi rolę kapitana. To jeszcze bardziej motywuje mnie do ciężkiej pracy i lepszej gry – zapewnia „Kowal”.

Efekty widoczne były w ostatnim meczu z Koroną, gdy po indywidualnej akcji Kowalczyk strzelił efektownego gola, po czym ręce wzniósł ku niebu. - Dedykowałem tę bramkę moim świętej pamięci prababci i dziadkowi. Podziękowałem też niebiosom, bo jestem osobą wierzącą. Uważam, że wszystko co dzieje się w moim życiu, to zasługa niebios i pana Boga. Nie wstydzę się o tym mówić  – podkreśla Sebastian.

- Gdy przejeżdżamy autokarem obok świątyni, to wykonuję znak krzyża. Raz nawet zaskoczyłem tym kolegę, bo nie widział kościoła, ale ja dobrze znam Szczecin i dostrzegłem krzyż z daleka i przeżegnałem się zawczasu. Gdy za zakrętem zobaczył kościół, zrozumiał o co chodzi - opowiada.

Ze złotym wisiorkiem z Matką Boską i krzyżem, Sebastian rozstaje się tylko gdy wychodzi na boisko, bo musi. - Dostałem go od prababci na komunię święta i towarzyszy mi od tamtej pory przez cały czas – pokazuje nam swój święty amulet.

Tak jak dziadkowie byli i są ważni życiu prywatnym Sebastiana, tak w karierze piłkarskiej jest trener Pogoni Kosta Runjaic. - Trener zwraca uwagę na detale,  których ktoś inny by nie zauważył, potrafi zwrócić przykładowo uwagę na taką drobnostkę, że podałem koledze piłkę nie do tej nogi co trzeba. A takie detale robię różnicę w piłce. Poza tym ma duża charyzmę  i to wszystko sprawia, że dobrze gramy i mamy wyniki – wyjaśnia Kowalczyk, który wczoraj miał urodziny.

- Jeśli mogę sobie czegoś życzyć z okazji urodzin to tylko zdrowia, bo ono jest najważniejsze – uśmiecha się.

Prawdopodobnie niebawem Kowalczyk dostanie jeszcze innego prezent. Według naszych nieoficjalnych informacji, trener Czesław Michniewicz zamierza go powołać do reprezentacji U-21.

Najnowsze