TOTALNY ABSURD w polskiej lidze! Przygotowali boisko w TAKI SPOSÓB, a nawet nie padało!

2020-12-03 7:31 md
Arka Gdynia, stadion
Autor: CyfraSport Arka Gdynia, stadion

Niesmakiem zakończyły się wydarzenia rozegrane w środowy wieczór na stadionie Arki Gdynia. Wydarzenia, nie mecz, gdyż starcie Fortuna 1. Ligi pomiędzy miejscową ekipą a Koroną Kielce ostatecznie nie doszło do skutku. Powód? Fatalnie przygotowana murawa przez zarządcę obiektu oraz warunki zagrażające zdrowiu zawodników.

Nadszedł już grudzień, a więc miesiąc, w którym przy organizacji zawodów sportowych na świeżym powietrzu w naszym kraju trzeba się mocno liczyć z panującymi warunkami atmosferycznymi. Wyraźnie zapomnieli o tym w Gdyni. Jasne było bowiem, że temperatura spadnie poniżej zero - w środowy wieczór oscylowała w granicach czterech stopni na minusie - a mimo to po południu zdecydowano się podlewać murawę. I o wpadnięcie w kłopoty nie było wcale tak trudno.

Na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem sędziego okazało się, że do zaplanowanego pojedynku gdynian z kielczanami po prostu dojśc nie może. Warunki zwłaszcza w polach karnych znacznie odbiegały od chociażby minimum bezpieczeństwa, jakie powinno zastosować się względem zawodników. Sędziowie nie mieli zatem wyjścia i nie mogli dopuścić do rozegrania zawodów w takich warunkach.

Ostatecznie starcie ma zostać rozegrane w czwartkowe południe. Przy tym spotkaniu unosi się już teraz jednak mnóstwo niesmaku, a cała sytuacja z pewnością zostanie jeszcze dokładnie skontrolowana przez odpowiednie organy.

Naśnieżanie stoku na kieleckim Telegrafie
Najnowsze