Trener Lechii Gdańsk Piotr Stokowiec trafił do szpitala. Zastąpi go asystent

2019-11-08 12:48 MF
Piotr Stokowiec
Autor: Marcin Gadomski Piotr Stokowiec osiąga z Lechią Gdańsk nadspodziewanie dobre wyniki

Bez Piotra Stokowca na ławce trenerskiej będzie musiała sobie radzić w niedzielę Lechia, która podejmie w Gdańsku Pogoń Szczecin. Szkoleniowiec drużyny z Trójmiasta od wczoraj przebywa szpitalu. - To nic poważnego - zapewnia opiekun Lechii, którego w meczu z Pogonią zastąpi jego asystent Łukasz Smolarow.

- Mam pewien problem i muszę w końcu zrobić z tym porządek. Chciałem, aby zabieg był w okresie przerwy na kadrę, ale muszę dostosować się do terminów. Spokojnie, to nic poważnego - powiedział Stokowiec w rozmowie z "Dziennikiem Bałtyckim". Szkoleniowiec gdańskiej Lechii od czwartku przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł drobny zabieg laryngologiczny. W sobotę powinien go opuścić. Trener ma być obecny na meczu (prawdopodobnie na trybunach), ale na ławce zastąpi go Smolarow, który współpracował ze Stokowcem w Polonii Warszawa, Jagiellonii i Zagłębiu. Szkoleniowiec będzie musiał radzić sobie z brakiem prawego obrońcy Karola Fili (pauzuje za kartki).

Co ciekawe, w związku ze 101. rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę, przed meczem kibice z Gdańska będą chcieli pobić rekord w liczbie osób śpiewających cztery zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego". Obecny rekord to 3276 osób.

Najnowsze