Lukas Podolski

i

Autor: Cyfra Sport Lukas Podolski

Bo liczy się futbol i dobra zabawa

W środku kalendarzowej zimy Lukas Podolski zaprasza na... grilla. Piłkarz-restaurator kontra kucharz-celebryta

2023-01-08 11:46

Niespełna trzy tygodnie pozostały do powrotu drużyn ekstraklasy do gier o punkty. Ligowcy gremialnie ruszyli już – bądź lada dzień ruszą – na południe Europy, by tam szukać formy przed rundą wiosenną. Lukas Podolski swych kolegów z Zabrza na razie zabrał do Niemiec.

Zimowe przygotowania Górnik – grając na dwa składy – zaczął od wygranej z niemieckim trzecioligowcem: po dwóch golach Piotra Krawczyka oraz trafieniu Amadeja Marošy pokonał w Essen miejscowy zespół Rot-Weiss 3:1. W niedzielne popołudnie podopieczni Bartoscha Gaula wezmą z kolei udział w halowym turnieju w Gummersbach, w którym ich rywalami grupowymi będą piłkarze HSV Hamburg oraz Blau-Weiss Lohne.

Dla Lukasa Podolskiego, który czasami piłkarskie korki zamienia na kucharską czapkę i właśnie przymierza się do otwarcia w Polsce swej pierwszej restauracji z kebabem, turniej ma też wymiar telewizyjnego show. Występy w zabrzańskiej jedenastce uzupełni bowiem towarzyskim spotkaniem, w której ekipa „Poldi i przyjaciele” zmierzy się z zespołem skompletowanym przez Steffena Hensslera.

To będzie druga rywalizacja piłkarza-restauratora z popularnym w Niemczech kucharzem-celebrytą. W maju tego roku Poldi – jako członek drużyny celebrytów – rywalizował z Hensslerem na jego „boisku”, w prowadzonym przez niego kulinarnym show. Osobiście przygotowywał wówczas omlet cesarski, ale nie wystarczyło to do wygranej w programie: w głosowaniu jury lepsza okazała się ekipa gospodarza programu.

Teraz rewanż nastąpi na poletku bliższym mistrzowi świata z 2014 roku, czyli w rywalizacji piłkarskiej na parkiecie. Faworyt jest oczywisty, a sama rywalizacja odbędzie się pod wielce mówiącym tytułem „Poldi grilluje Hensslera”! Poniżej - arena starcia celebrytów, a także galeria biznesowych przedsięwzięć Lukasa Podolskiego.

Lukas Podolski

i

Autor: instagram Lukasa Podolskiego Lukas Podolski zaprasza na turniej w Gummersbach

Quiz o Górniku Zabrze. Komplet punktów o legendarnym klubie zgarną bardzo nieliczni

Pytanie 1 z 10
Jak nazywał się sędzia, który prowadził słynny, trzeci mecz, Górnika z Romą?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze