Simeon Sławczew, Lechia Gdańsk

i

Autor: CYFRA SPORT Simeon Sławczew

Wzmocnienia III-ligowca

Wieczysta znów zaskoczyła - dwa transfery w jeden dzień! Przebili ofertę klubu z Ekstraklasy

2023-01-03 17:22

Wieczysta Kraków aktywna na runku transferowym. Po sprowadzeniu Karola Danielaka z Widzewa Łódź, III-ligowiec ogłosił dzisiaj dwa kolejne transfery. Zaskakujący jest szczególnie jeden z nich, bo Wieczysta przebiła ofertę klubu z Ekstraklasy.

Wieczysta, która jest beniaminkiem III ligi, zajmuje 3. miejsce w swojej grupie i wszystko wskazuje na to, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami beniaminek chce zaliczyć awans o szczebel wyżej. Krakowianie dopięli dzisiaj kolejny transfer i to nie byle jaki. Pozyskali niespełna 30-letniego reprezentanta Bułgarii Simoeona Sławczewa. Defensywny pomocnik jest dobrze znany w Polsce, bo w latach 2016-18 grał w Lechii Gdańsk, do której był wypożyczany ze Sportingu Lizbona. O jego powrocie do Polski, ale właśnie do Lechii, było głośno od kilku dni. Tymczasem dzisiaj 25-krotny reprezentant Bułgarii podpisał 2,5 -letnią umowę z Wieczystą, z możliwością przedłużenia o kolejny rok. Nie trudno się domyślić, że mogły zadecydować korzystniejsze warunki finansowe oferowane przez klub z Krakowa. Sławczew w przeszłości grał także w Bolton i Karabachu.

Lech zabezpieczył obsadę bramki. Nowy piłkarz podpisał kontrakt, zna polską ligę

Jakby tego była mało, to kilkadziesiąt minut później Wieczysta ogłosiła kolejny transfer. Do drużyny trenera Dariusza Marca na zasadzie wolnego transferu trafił Holender, Hennos Asmelash. To niespełna 24-letni boczny obrońca. Ostatnio występował w ukraińskim Ingulets Petrowe. Ma za sobą 3 występy w holenderskiej Eredivisie w barwach ADO Den Haag. Rozegrał 5 meczów w kadrze U-18 swojego kraju. Holender związał się z klubem z Małopolski półtorarocznym kontraktem z możliwością przedłużenia o 1 rok.

Sonda
Czy Wieczysta Kraków awansuje w przyszłości do ekstraklasy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze