Ivica Iliev

Autor: CYFRASPORT Ivica Iliev

Wisła - Śląsk 1:0. Iliev skarcił nieskuteczny Śląsk

2012-11-19 3:00

Stare piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Przekonali się o tym boleśnie piłkarze Śląska. W 82. minucie meczu z Wisłą przy stanie 0:0 wykonywali rzut karny, ale strzał Mateusza Cetnarskiego (24 l.) obronił pięknie Siergiej Pareiko (35 l.). Mistrzowie Polski mogli wygrać, a skończyło się... porażką. W samej końcówce zwycięską bramkę dla "Białej Gwiazdy" strzelił Ivica Iliev (32 l.).

"Co wy robicie, wy naszą Wisłę hańbicie!" - takie okrzyki skandowali pod adresem swoich piłkarzy kibice z Krakowa. Zawodników "Białej Gwiazdy" jednak to nie motywowało. Grali coraz gorzej. Po pierwszej połowie Śląsk powinien prowadzić, ale Sebastian Mila, mając przed sobą pustą bramkę, nie trafił w... piłkę.

- Jestem piłkarskim debilem, nie mam nic na swoje usprawiedliwienie. Nie wiem jak, to się stało - mówił ponuro Mila.

Po zmianie stron spotkanie wyglądało tak samo. Śląsk przeważał, Wisła odgryzała się, a najlepsi na boisku byli bramkarze. Marian Kelemen i Pareiko po kilka razy ratowali swoje zespoły przed stratą gola. Wisła miała też mnóstwo szczęścia, gdy kwadrans przed końcem Cetnarski, który otrzymał idealne podanie od Mili, trafił w słupek. Potem była dramatyczna końcówka, po której piłkarze Śląska nie mogli uwierzyć w to, że wypuścili z rąk niemal pewne 3 punkty.

Wisła - Śląsk 1:0

1:0 Iliev 90. min

Sędziował: Paweł Gil 3.

Widzów: 12849

Wisła: Pareiko 4 - Jovanović Ż 3, Jaliens 3, Chavez 3, Bunoza Ż 3 - Boguski 3 (65. Iliev), Chrapek 2 (58. Quioto 2), Sobolewski Ż 3, Garguła 2 (81. Sikorski), Melikson 3 - Genkow 2.

Śląsk: Kelemen 4 - Pawelec 3, Jodłowiec 3, Grodzicki 3, Spahić 3 Ż - Sobota 3 (90. Ł. Gikiewicz), Elsner 3, Mila 3, Kaźmierczak 3, Cetnarski 2 (83. Stevanović) - Ćwielong 2 (80. Mraz).