Donald Guerrier, Wisła Kraków

Wisła - Śląsk 3:0. Świetny mecz "Białej Gwiazdy"

2013-11-29 23:45

Wisła Kraków wygrała u siebie ze Śląskiem Wrocław 3:0. Podopieczni Franciszka Smudy po raz kolejny udowodnili, że ich stadion jest prawdziwą twierdzą. "Biała Gwiazda" jest jedynym zespołem w lidze, który w tym sezonie nie poniósł na własnym boisku ani jednej porażki.

Mistrzowie Polski z 2011 roku objęli prowadzenie już w 17. minucie gry. Piłkę do siatki rywali skierował Łukasz Garguła, który celnie przymierzył zza pola karnego.

Czytaj również: Pogoń - Zawisza 1:1. Zawód w Szczecinie, Pogoń wciąż bez zwycięstwa

Druga bramka dla Wisły padła kilka minut po wznowieniu gry w drugiej połowie. Tym razem bramkarza gości pokonał Rafał Boguski, pakując piłkę do pustej bramki po dograniu Guerriera.

Wynik meczu ustalił w 54. minucie Paweł Brożek. Napastnik "Białej Gwiazdy" nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem rywali i trafił na 3:0.

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław 3:0
Bramki: Ł. Garguła (17. min.), R. Boguski (52. min.), P. Brożek (54. min.)

Wisła: Michał Miśkiewicz, Paweł Stolarski, Arkadiusz Głowacki, Marko Jovanović, Gordan Bunoza, Rafał Boguski (71′ Piotr Brożek), Michał Chrapek, Ostoja Stjepanović, Wilde-Donald Guerrier (77′ Emmanuel Sarki), Łukasz Garguła (82′ Patryk Małecki), Paweł Brożek

Śląsk: Marian Kelemen, Mariusz Pawelec, Rafał Grodzicki, Adam Kokoszka, Krzysztof Ostrowski, Tomasz Hołota, Przemysław Kaźmierczak (59′ Dalibor Stevanović), Tadeusz Socha, Sebastian Mila (60′ Mateusz Cetnarski), Sylwester Patejuk, Marco Paixao