Wzmocnienie Pogoni Szczecin. Gorgon w polskiej lidze!

2020-08-03 11:22 Jerzy Chwałek
Alexander Gorgon
Autor: Pogoń Szczecin Alexander Gorgon

32-letni Alexander Gorgon został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin. Ostatnio występował on w chorwackiej HNK Rijeka, a wcześniej w Austrii Wiedeń w której się wychował. Jego rodzice są Polakami, a ojciec Wojciech Gorgoń występował w latach 80 ubiegłego wieku grał m.in. w Wiśle Kraków i Zagłębiu Sosnowica także młodzieżowych reprezentacjach.

Piłkarz nie jest natomiast spokrewniony z legendarnym Jerzym Gorgoniem. Alexander zwrócił na siebie uwagę w barwach Austrii Wiedeń, gdy w 211 roku grał z ta drużyną w Lidze Europy. Zagrał jeden mecz w reprezentacji Austrii U-20, i uwagę na niego zwrócili również trenerzy polskich reprezentacji. - Zagrałem tylko raz w kadrze Austrii U-20, więc przeszkód formalnych nie ma. Gdybym dostał polski paszport, bez konieczności zrzekania się austriackiego, to zagrałbym dla tej reprezentacji, która pierwsza by się po mnie zgłosiła – mówił w 2011 w wywiadzie do Super Expressu.

Cristiano Ronaldo kupił SUPERFURĘ za 42 MILIONY. Auto wygląda jak z filmów sci-fi [ZDJĘCIE]

Później już nie był powoływany do reprezentacji Austrii, ale jego kariera w Rijece była udana. W sezonie 2016/17 zdobył z nią mistrzostwo Chorwacji po czym występował z kwalifikacjach Ligi Mistrzów, a później w fazie grupowej Ligi Europy. W dwóch kolejnych sezonach sięgał z Rijeką po wicemistrzostwo kraju. Na boisku najczęściej występuje jako pomocnik grający za wysuniętym napastnikiem lub na prawej pomocy.  Piłkarz związał się z Pogonią 3-letnim kontraktem.

Najnowsze