Filip Starzyński

Autor: Cyfrasport Filip Starzyński

Zagłębie Lubin - Wisła Kraków: "Miedziowi" zrewanżowali się rywalowi [WYNIK]

2020-07-14 22:33

Zagłębie Lubin przerwało serię Wisły Kraków, która nie przegrała czterech poprzednich meczów PKO Ekstraklasy. W 36. kolejce "Miedziowi" pokonali "Białą Gwiazdę" 3:1, chociaż to rywale otworzyli wynik w 9. minucie. W ten sposób zrewanżowali się za porażkę 0:1 z 16 lutego 2020 roku.

Zagłębie Lubin w poprzedniej kolejce przegrała u siebie z Wisłą Płock 0:1, więc piłkarze tej drużyny byli zdeterminowani, by pożegnać się ze swoimi kibicami zwycięstwem. Zadanie nie wydawało się łatwe... Rywalem była bowiem Wisła Kraków, która w ostatnich czterech spotkaniach wywalczyła dziesięć punków.

Legia Warszawa z wielkimi wzmocnieniami przed Ligą Mistrzów? [SUPER SPORT]

Mecz rozpoczął się idealnie dla gości. Już w 9. minucie gola strzelił Alon Turgeman, który wykorzystał niepewną interwencję Kacpra Bieszczada po strzale Lubomira Tupty. Gospodarze zakasali rękawy i jeszcze przed przerwą zabrali się do odrabiania strat. Najpierw wyrównał Filip Starzyński, natomiast kilka minut później do siatki trafił Sasa Zivec. W drugiej połowie, w 57. minucie, kropkę nad "i" postawił Łukasz Poręba.