Zagłębie znalazło następce Slisza. Jewgienij Baszkirow trafił do Lubina

2020-02-26 21:40 MaSz
Zagłębie Lubin
Autor: Cyfra Sport Zagłębie Lubin

Zagłębie potwierdziło, że Bartosz Slisz w czwartek i piątek będzie przechodził badania medyczne przed transferem do Legii, która zapłaci za niego 1,5 mln euro. Klub z Lubina znalazł się piłkarza, który zastąpi młodzieżowego reprezentanta Polski. Jest nim Jewgienij Baszkirow. Rosjanin podpisał dziś półroczny kontrakt z możliwością prolongaty.

Rosjanin to doświadczony zawodnik. Jest wychowankiem Zenita St. Petersburg. Jednak w tym klubie grał tylko w grupach młodzieżowych. Na poziomie ekstraklasy debiutował przed siedmioma laty w Tomie Tomsk, w którym spędził cztery sezony.

Później przeniósł się do zespołu Krylia Sowietow Samara. Koszulkę tego zespołu zakładał przez 2,5 roku. Przez ostatni rok był graczem Rubina Kazań, z którym rozwiązał kontrakt. Jesienią w trzynastym zespole rosyjskiej ligi rozegrał 11 meczów, strzelił jednego gola. Był nawet kapitanem tej drużyny.

"Łączny bilans gier Baszkirowa w Rosji to 106 meczów na zapleczu rosyjskiej ekstraklasy, 82 spotkania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Ponadto do bilansu należy doliczyć 13 gier w Pucharze Rosji. Występy te zostały okraszone 10 golami i dziewięcioma asystami" - czytamy na oficjalnej stronie Zagłębia Lubin.

Czy Rosjanin pomoże drużynie z Dolnego Śląska zakwalifikować się do grupy mistrzowskiej? Po 23 kolejkach Zagłębie zajmuje w Ekstraklasie 10 miejsce i traci do ósmego miejsca trzy punkty. W najbliższej kolejce derby Dolnego Śląska. W Lubinie Zagłębie zagra ze Śląskiem Wrocław. Czy gospodarze odniosą pierwsze zwycięstwo w tym roku?

Najnowsze