Pogoń Szczecin

i

Autor: Ilona Mizgier

Zakażenia koronawirusem w polskim klubie! Wydano komunikat, poważny problem

2021-11-04 16:07

Pandemia koronawirusa wciąż nie ustała, nawet jeśli w biężącym roku względem poprzedniego obostrzenia są nieporównywalnie mniejsze, a życie toczy się w zdecydowanie normalniejszy sposób. Problem nadal istnieje i teraz przekonała się o tym Pogoń Szczecin. W szeregach "Portowców" wykryto zakażenia koronawirusem COVID-19.

W poprzednim roku problem związany z rozprzestrzenianiem się pandemii koronawirusa był dużo poważniejszy także w optyce klubów piłkarskich. Kilka spotkań musiało zostać przełożonych na inny termin z uwagi na fakt, że w danej ekipie doszło do zakażeń COVID-19 i kadra była zdziesiątkowana. I choć teraz nie ma podobnego zagrożenia, to jednak problem w pełni nie ustał. Boleśnie przekonała się o tym czołowa drużyna PKO Bank Polski Ekstraklasy, Pogoń Szczecin.

"Portowcy" wystosowali komunikat, w którym informują, że w ich szeregach wykrytko zakażena koronawirusem. Oto treść opublikowana na oficjalnej stronie klubu:

"W środę, przed powrotem drużyny do wspólnych treningów po dwóch dniach wolnego, wykonano kontrolne badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. W trzech przypadkach testy dały wynik dodatni.

Powtórzone badania typu PCR trzech przedstawicieli drużyny potwierdziły wynik dodatni. Osoby te zostały odizolowane. Zgodnie z obowiązującymi procedurami klub poinformował o tym fakcie Zespół Medyczny PZPN.

Wszyscy pozostali członkowie I drużyny: zawodnicy, sztab trenerski oraz medyczny są zdrowi i kontynuują przygotowania do meczu z Rakowem Częstochowa".

ZOBACZ TEŻ: Wojciech Szczęsny zrównany z ziemią! Legenda ostro oceniła polskiego bramkarza

Nie ujawniono nazwisk piłkarzy, którzy borykają się z problemem. Jakie by one jednak nie były, sprawa stanowi problem dla szczecinian w obliczu nadchodzącego pojedynku na ligowym szczycie z Rakowem Częstochowa. Później natomiast będzie trochę czasu, aby odzyskać optymalną sytuację kadrową, jako że w rozgrywkach nadejdzie do dwutygodniowej przerwy na potrzeby spotkań reprezentacji narodowych.

121466 Trener Błachowicza skwitował porażkę byłego mistrza UFC | Andrzej Kostyra
Najnowsze