FK ORDABASY SHYMKENT

i

Autor: You Tube

Dach spadł na murawę stadionu. Tragedia była blisko [WIDEO]

2022-05-22 23:16

Dramatyczna sytuacja na stadionie w Kazachstanie. Z powodu potężnej burzy został przerwany mecz piłkarski tamtejszej ekstraklasy, a kilka minut później duża część dachu zwaliła się na murawę boiska.

Kibice jak i piłkarze klubów Ordabasy Szymkent i FK Aksu na długo zapamiętają mecz ligowy na stadionie w Szymkencie. Gospodarze szybko objęli prowadzenie 1:0, ale wkrótce potem górę nad wszystkimi wzięła natura. Rozpętała się burza – grzmiało, padało a do tego wiał bardzo silny wiatr. Te wszystkie zjawiska pogodowe spowodowały, że z pobliskiego budynku został porwany dach i spadł z wielką siłą na bieżnię i murawę stadionu. Według informacji klubu Ordabasy obyło się bez ofiar, ale na nagraniu widać, że kilka osób znajdowało się bezpośredniej bliskości miejsca, na który runęła dużej wielkości konstrukcja. Kibice pozostający na trybunach stadionu z przerażeniem reagowali na sytuację. Na szczęście nie było już na boisku piłkarzy. Na filmie widać jak duża liczba kibiców znalazła się na boisku i rękami próbowali podnieść dach, jakby upewniając się czy pod nim nie ma ludzi.

Nowy trener Pogoni Szczecin ma ambitne plany. Złożył bardzo odważną deklarację

Następnie w asyście ochrony i policjantów kibice porządkowali miejsce ma którym wylądowała potężna konstrukcja. Mecz został anulowany i przełożony na inny termin. Szymkent to prawie milionowe miasto leżące na południu Kazachstanu przy granicy z Uzbekistanem. Klub Ordabasy powstał w 2000 roku wyniku fuzji dwóch klubów z tego miasta, a największym sukcesem było zdobycie Pucharu Kazachstanu w 2007 roku.

Trener Bayernu na fecie... RB Lipsk po zdobyciu pucharu. Co on tam robił?!

Najnowsze