Nowy trener Pogoni Szczecin ma ambitne plany. Złożył bardzo odważną deklarację

2022-05-19 15:18
Jens Gustafsson
Autor: Krister Andersson / Zuma Press / Forum

Pogoń Szczecin zaprezentowała dzisiaj nowego trenera, którym przez najbliższe 3 lata będzie Jens Gustafsson (43 l.). Szkoleniowiec ma w dorobku mistrzostwo Europy ze szwedzką młodzieżówką w 2015 roku.

- Witam wszystkich, jestem dumny, że zostałem trenerem Pogoni - przywitał się Szwed po polsku, a później już kontynuował po angielsku. - Decyzja o podjęciu pracy w Szczecinie był dla mnie łatwa. Po spotkaniu z szefami Pogoni dowiedziałem się, jakie wartości są ważne dla nich i dla klubu, i to mi odpowiadało. Dziękuję też szwedzkiej federacji, że zgodziła się na moje odejście, gdy pojawiła się okazja pracy w Pogoni. Szczeciński klub wykupił ze szwedzkiej federacji Gustafssona, który sprawował funkcję trenera kadry U-21. Wcześniej pracował też w szwedzkiej ekstraklasie. - Znam historię Pogoni z ostatnich lat, które były bardzo owocne. Musimy pracować na tym fundamencie, który został stworzony przez Kostę Runjaica. Jakie są moje cele? Przyszedłem tutaj , żeby dać Pogoni pierwsze mistrzostwo, choć nie mogę obiecać kiedy to się stanie – dodał Szwed który podpisał kontrakt na trzy lata z możliwością przedłużenia o rok.

Pedro Tiba o krok od Legii! W niedzielę przejdzie testy medyczne [TYLKO U NAS]

- Co sądzę o polskiej piłce? Uważam, że się rozwija. Oczywiście oglądałem mecz Polski ze Szwecją w barażu o mundial, ale dla mnie najważniejsze jest to, jacy ludzie pracują w klubie do którego trafiam. Znam Jespera Karlstroema z pracy w młodzieżówce, która zdobyła mistrzostwo Europy w 2015 roku. Rozmawiałem z Jesperem niedawno, ale już po podpisaniu kontraktu z Pogonią - dodał Szwed. Piłkarzy Pogoni Gustafsson pozna 15 czerwca, kiedy drużyna rozpocznie przygotowania do nowego sezonu.

Legendarny trener bezwzględnie podsumował Wisłę Kraków. Orest Lenczyk nie ma co do tego wątpliwości [TYLKO U NAS]

Sonda
Czy Jens Gustafsson to dobry wybór na trenera Pogoni Szczecin?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze