Stefano Sensi

i

Autor: Instagram Stefano Sensi

Dramat reprezentanta Włoch. Ominie go EURO 2021, dopadł go ogromny pech!

2021-06-04 14:11

Niepokojące wieści docierają do nas z obozu włoskiej kadry. Jeden z ojców sukcesu Interu z tegorocznej kampanii wraca do domu. Piłkarz nabawił się poważnego urazu i musiał opuścić zgrupowanie swojej reprezentacji. Zastąpi go zawodnik, który w kadrze grał wiele lat temu, a teraz zalicza wielki powrót. Czy uda mu się godnie zastąpić kolegę?

Gwiazda Interu Mediolan, Stefano Sensi, musiał opuścić reprezentację Włoch w trakcie okresu przygotowawczego. Zawodnik nabawił się urazu mięśniowego w trakcie piątkowego treningu. Podczas przyjęcia piłki Stefano Sensi nagle zaczął utykać. Po chwili zasygnalizował, że nie jest w stanie kontynuować treningu i poprosił o pomoc medyczną. Zawodnik zszedł z boiska i już na nie nie wrócił. Ze wstępnych analiz wynika, że piłkarz doznał poważnego urazu mięśniowego i do treningów będzie mógł wrócić dopiero na początku lipca. Tym samym zawodnik wraca do domu, by móc dojść do zdrowia. Piłkarza zastąpi znany z występów w Atalancie Bergamo Matteo Pessina, dla którego będzie to powrót do kadry po kilku latach nieobecności.

Raport z Opalenicy. Zbigniew Boniek dotarł na zgrupowanie, lista gości jest dłuższa

Matteo Pessina wykorzysta kolejną szansę?

W miejsce Sensiego dowołany został zawodnik trzeciej siły Serie A, Matteo Pessina. Zawodnik rozegrał w tym sezonie 28 spotkań ligowych, w trakcie strzelił 2 bramki. Jest to dla niego nie lada okazja, by pokazać się w kadrze. Piłkarz Atalanty był testowany w drużynie narodowej i występował w pojedynczych meczach towarzyskich oraz dostał szansę w ostatnich meczach kwalifikacyjnych do Mistrzostw Świata w 2022 roku. Niestabilna forma oraz bardzo dobra dyspozycja zawodników środka pola w reprezentacji Włoch sprawiły, że nie zmieścił się w kadrze na Euro 2021. Teraz jednak zwolniło się dla niego miejsce.

Pessina jest niejako rewelacją ostatnich sezonów. Trafił do Atalanty z AC Milan w 2017 roku. Zawodnik aspirował do miana lidera środka pola, ale brakowało mu doświadczenia. Sezon 2017/18 spędził na wypożyczeniu w Spezii, gdzie rozegrał 38 spotkań.  Później wrócił do swojego klubu i wystąpił w 12 spotkaniach. By dalej się rozwijać, został wysłany na wypożyczenie do Hellasu Werona, gdzie w 2019/20 pokazał się z bardzo dobrej strony. Recenzje jego gry sprawiły, że na kolejny sezon pozostał w Atalancie i stał się kluczową postacią swojego zespołu. Ostatni raz powołanie na turniej dostał w 2017 roku. Był wtedy członkiem składu reprezentacji U-20 na mistrzostwach świata w Korei.

Jak zawodnik sobie poradzi na zbliżającym się Euro? Tego dowiemy się już nie długo. Być może dostanie swoje szanse w spotkaniach z Turcją, Walią oraz Szwajcarią, z którymi to w grupie A będą rywalizować Włosi.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze