Dwie osoby w SZPITALU po lądowaniu spadochroniarza przed meczem Francja – Niemcy! Greenpeace przeprasza za swoją akcję

2021-06-16 14:59
Francja - Niemcy Euro 2020
Autor: AP Francja - Niemcy Euro 2020

Wtorkowe spotkanie Euro 2021 pomiędzy Francją a Niemcami dostarczyło ogromnych emocji, nie tylko tych sportowych. Na boisku lepsi okazali się „Trójkolorowi”, którzy po samobójczym trafieniu Matsa Hummelsa zwyciężyli 1:0. Szerokim echem odbił się jednak incydent, który miał miejsce tuż przed rozpoczęciem spotkania. Właśnie wtedy na murawie stadionu Allianz Arena w Monachium wylądował… spadochroniarz. W wyniku akcji, za którą odpowiedzialny jest Greenpeace, ucierpiały dwie osoby. Chwile grozy podczas całego zajścia przeżył także selekcjoner Francuzów, Didier Deschamps.

Do niecodziennej sytuacji doszło tuż przed rozpoczęciem wtorkowego hitu pierwszej kolejki fazy grupowej Euro 2021, w którym zmierzyły się reprezentacje Francji oraz Niemiec. Nad głowami zgromadzonych na Allianz Stadium fanów pojawił się bowiem… spadochroniarz. Po chwili nieproszony gość wylądował na murawie, ale niewiele brakowało aby doszło do tragedii.  W wyniku nieodpowiedzialnego zdarzenia, za którego organizacją stało Greenpeace, obrażeń doznały dwie osoby. Niewiele brakowało, a ucierpiałby także szkoleniowiec „Trójkolorowych”, Didier Deschamps, który musiał ratować się przed kawałkami sprzętu, które odpadły z maszyny.

Tak Miss Euro kibicuje Polakom w Rosji

Greenpeace przeprasza

Jak się okazało, za całą akcją stała organizacja Greenpeace. Jeden z jej działaczy, Benjamin Stephan, przyznał, że sytuacja nieco wymknęła się spod kontroli. Według jego słów spadochroniarz miał jedynie przelecieć nad stadionem, a także wypuścić lekką kulę z przesłaniem zachęcającym koncern Volkswagena do podjęcia działań w celu ochrony klimatu. Zamiast tego nieproszony gość wylądował na murawie Allianz Areny, a po otrzymaniu natychmiastowej pomocy medycznej w towarzystwie stewardów opuścił stadion. - Szczerze i dobitnie przepraszamy dwójkę osób, które ucierpiały i mamy nadzieję, że wkrótce wyzdrowieją. Chcielibyśmy również przeprosić zawodników i widzów za chwilę szoku – powiedział Stephan.

Porównaliśmy ZDJĘCIA polskich i francuskich piłkarzy z meczu. To SZOKUJE. Nawet wierni fani będą przerażeni

Natychmiastowa reakcja UEFA

Akcja zorganizowana przez Greenpeace spotkała się już ze zdecydowaną reakcję ze strony Europejskiej Federacji Piłkarskiej (UEFA). - Ten nierozważny czyn, który mógł mieć bardzo poważne konsekwencje dla ogromnej liczby uczestników spowodował obrażenia kilku osób biorących udział w meczu, które są teraz w szpitalu. Władze podejmą niezbędne działania – podkreślili organizatorzy mistrzostw Europy.

Francja i Niemcy na Euro 2021

Francuzi wygrywając we wtorkowy wieczór z Niemcami (1:0) wykonali pierwszy krok w celu awansu do fazy pucharowej. Podopiecznych Didiera Deschampsa w najbliższych dniach czekają jeszcze spotkania z Węgrami (19.06, godz. 15:00) oraz Portugalią (23.06, godz. 21:00). Reprezentacja Niemiec znalazła się natomiast w dość trudnym położeniu. Podopiecznych Joachima Loewa czekają jeszcze starcia z Portugalią (19.06, godz. 18:00) oraz Węgrami (23.06, godz. 21:00) i jeśli chcą awansować do dalszej fazy turnieju – nie mogą już pozwolić sobie na kolejną porażkę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE