Euro 2020: Cristiano Ronaldo zagrożony?! Niepokojące informacje z reprezentacji Portugalii

2021-06-13 21:16
Joao Cancelo
Autor: AP Joao Cancelo

Reprezentacja Portugalii ma spory kłopot przed pierwszym meczem w Euro 2020. Do spotkania z Węgrami może przystąpić bardzo osłabiona. Wszystko przez wciąż trwającą pandemię COVID-19. Pozytywny wynik na obecność wirusa SARS CoV-2 otrzymał jeden z najważniejszych piłkarzy aktualnych mistrzów Europy. A pierwszy mecz gracze Fernando Santosa rozegrają już za dwa dni.

Pechowcem okazał się Joao Cancelo, na co dzień obrońca Manchesteru City. Z drużyną z Etihad zaliczył wspaniały sezon, nie są przesadą słowa, że to filar portugalskiej kadry. Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes, Ruben Dias i właśnie Cancelo to teraz najważniejsze postacie kadry, która chce pokusić się o obronę tytułu zdobytego pięć lat temu we Francji. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa jednak uniemożliwi Cancelo występ z Węgrami.

Lekarze wciąż bezradnie rozkładają ręce. Przyczyna ataku serca Eriksena nadal jest wielką zagadką

Gorąca atmosfera podczas przyjazdu kadry do hotelu w Petersburgu

Są też w tej sprawie dobre wieści - Cancelo czuje się dobrze i nie ma żadnych objawów. Mimo wszystko 27-latek natychmiast trafił na izolację. Zakażenie Cancelo zmusiło Portugalczyków do wykonania dodatkowych testów. Reszta drużyny jednak uzyskała wyniki negatywne. To niezwykle ważna informacja, bowiem, gdyby wyników dodatnich było więcej, to wtorkowy mecz z Węgrami stanąłby pod znakiem zapytania.

Przyjazd kadry do Sankt Petersburga [GALERIA]

Sztab szkoleniowy z selekcjonerem Fernando Santosem na czele już zareagował. Dowołany do drużyny został 22-letni Diogo Dalot, który ostatni sezon spędził na wypożyczeniu w AC Milan (do Włoch na rok oddał go Manchester United).

Kolejny DRAMAT na Euro 2020! Podczas meczu Anglia - Chorwacja doszło do OKROPNYCH scen. Kibic w szpitalu

Obrońcy tytułu swoją przygodę z Euro 2020 rozpoczną w Budapeszcie. We wtorek o godz. 18.00 Portugalczycy zagrają z Węgrami. To dopiero pierwszy, na papierze najłatwiejszy, krok w kierunku wyjścia z grupy F. Wszyscy zgodnie okrzyknęli ją grupą śmierci, bowiem kolejnymi rywalami Portugalii będą Niemcy i Francuzi.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE