Robert Lewandowski

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Euro 2020. Przed Polakami decydujące mecze w fazie grupowej. Po Słowacji czas na Hiszpanię i Szwecję

2021-06-18 6:11

Pierwsze starcia na murawie 24 drużyny, który biorą udział w Euro 2020 mają już za sobą. Rywalizacja w fazie grupowej rozpoczęła się na dobre i potrwa do środy. Przed Polakami dwa decydujące spotkania.

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia

Po meczu ze Słowacją Polaków czeka starcie z najtrudniejszym rywalem z grupy E. Na murawie Estadio La Cartuja w Sewilli staną do walki z reprezentacją Hiszpanii, która już teraz zaliczana jest do grona faworytów Euro 2020. Do tej pory Biało-Czerwonym udało się zatriumfować nad Hiszpanami jedynie raz - w 1980 r. Pozostałe spotkania obu drużyn przyniosły nam jednak jak dotąd jeden remis i aż osiem porażek. W nadchodzącym spotkaniu Polacy mają jednak znacznie więcej atutów, na czele z będącym w tym sezonie w mistrzowskiej formie Robertem Lewandowskim.

Ostatni w fazie grupowej pojedynek Biało-Czerwonych stoczą ze Szwecją. Na Polakach ciążyć będzie duża presja, będzie to bowiem szansa, by pokonać Szedów praz pierwszy od 46 lat! Podopieczni Paulo Sousy zmierzą się w reprezentacją Trzech Koron na Gazprom Arenie w Petersburgu.

Emisja w TV:

Mecz grupy E: Hiszpania - Polska

20.50 TVP 1, TVP Sport

mecz grupy E: Szwecja - Polska

17.50 TVP 1, TVP Sport (transmisja łączona meczów grupy E)

Najnowsze