Euro 2020. Przed Polakami decydujące mecze w fazie grupowej. Po Słowacji czas na Hiszpanię i Szwecję

2021-06-18 6:11
Robert Lewandowski
Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Pierwsze starcia na murawie 24 drużyny, który biorą udział w Euro 2020 mają już za sobą. Rywalizacja w fazie grupowej rozpoczęła się na dobre i potrwa do środy. Przed Polakami dwa decydujące spotkania.

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia

Po meczu ze Słowacją Polaków czeka starcie z najtrudniejszym rywalem z grupy E. Na murawie Estadio La Cartuja w Sewilli staną do walki z reprezentacją Hiszpanii, która już teraz zaliczana jest do grona faworytów Euro 2020. Do tej pory Biało-Czerwonym udało się zatriumfować nad Hiszpanami jedynie raz - w 1980 r. Pozostałe spotkania obu drużyn przyniosły nam jednak jak dotąd jeden remis i aż osiem porażek. W nadchodzącym spotkaniu Polacy mają jednak znacznie więcej atutów, na czele z będącym w tym sezonie w mistrzowskiej formie Robertem Lewandowskim.

Ostatni w fazie grupowej pojedynek Biało-Czerwonych stoczą ze Szwecją. Na Polakach ciążyć będzie duża presja, będzie to bowiem szansa, by pokonać Szedów praz pierwszy od 46 lat! Podopieczni Paulo Sousy zmierzą się w reprezentacją Trzech Koron na Gazprom Arenie w Petersburgu.

Emisja w TV:

Mecz grupy E: Hiszpania - Polska

20.50 TVP 1, TVP Sport

mecz grupy E: Szwecja - Polska

17.50 TVP 1, TVP Sport (transmisja łączona meczów grupy E)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze