Euro 2020. Węgry - Portugalia WYNIK: Portugalczycy pewnie zaczynają Euro 2020! Węgrzy walczyli do końca, ale nie mieli szans

2021-06-15 20:32
Reprezentacja Portugalii
Autor: AP Reprezentacja Portugalii

Reprezentacja Portugalii zaczęła od zwycięstwa na Euro 2020! Mistrzowie Europy sprzed pięciu lat nie zlękli się Węgrów, którzy od samego początku spotkania próbowali zepsuć zapędy formacji ofensywnej drużyny Cristiano Ronaldo. Madziarzy bardzo dobrze realizowali założenia taktyczne i wydawać się mogło, że dadzą radę zremisować. Niestety, bramka pod koniec spotkania całkowicie zabiła w nich ducha, co skutkowało stratą jeszcze dwóch goli. Przed Węgrami bardzo ciężkie wyzwanie, jeśli chcą wyjść z grupy na mistrzostwach Europy.

Reprezentacja Portugalii pewnie zaczęła Euro 2020. Mimo że mistrzowie Europy trafili do bardzo ciężkiej grupy, w której jest Francja i Niemcy, to nie powinni mieć problemu z awansem do kolejnej rundy. W dużej mierze, dzięki wygranej z Węgrami, która była dość przekonująca. Końcowy wynik spotkania nie oddaje jednak pełni obrazu meczu - Węgrzy grali bardzo dobrze w obronie i wyprowadzali niezłe kontrataki.

Reprezentacja Portugalii rozbija Węgry. Świetne spotkanie w Budapeszcie

Obserwatorzy od pierwszej minuty nie mieli wątpliwości, że Portugalczycy powinni odnieść łatwe zwycięstwo. Ku zdziwieniu wszystkich, Węgrzy pokazali bardzo dobrą obronę i niszczyli marzenia mistrzów Europy o wyjściu na prowadzenie w trakcie pierwszej połowy spotkania. W pierwszej części spotkania zawiódł Cristiano Ronaldo, który był bardzo niewidoczny i nie był w stanie ograć świetnego dziś Gulacsiego. To, co nie udało się Ronaldo w pierwszych 45. minutach, zostało oddane z nawiązką w drugiej odsłonie meczu.

Węgrzy próbowali atakować. Portugalczycy byli lepsi

Kiedy doszło do zamiany stron, wydawać się mogło, że Węgrzy nawiążą walkę z kadrą mistrzów Europy. Mimo dobrych prób Seleção das Quinas, to Madziarzy zaczęli sobie stwarzać sytuacje bramkowe i byli bardzo bliscy otwarcia wyniku, jednak gol Schona został zaliczony jako spalony. Od tego czasu, Węgrzy musieli już uznać wyższość swoich rywali, pierwszą bramkę w 84. minucie spotkania zdobył obrońca BVB -Raphael Guerreiro. Gracz BVB wykorzystał świetne zagranie Williama Carvalho, który zagrał ze skrzydła. Ledwie dwie minuty później, błąd popełnił Willi Orban, który faulował w polu karnym. Sędzia odgwizdał rzut karny, który został zamieniony na bramkę. W 90. minucie Ronaldo znów zaskoczył i popisał się indywidualnym rajdem, całkowicie ośmieszając bramkarza RB Lipsk. Ostatecznie, Portugalczycy zwyciężyli 3:0, ale nie było to łatwe zwycięstwo. Węgrzy mogą być dumni ze swoich prób walki z o wiele lepszym rywalem, jednak aby wyjść z grupy na mistrzostwach, będą musieli dokonać cudu. Przed nimi mecze z Niemcami i Francją.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze