Euro 2021: Allianz Arena. Informacje techniczne, pojemność, informacje, ciekawostki, mecze

2021-05-24 12:11 Damian Okła
Allianz Arena
Autor: Cyfra Sport Allianz Arena

Euro 2021 będzie wyjątkowe. Nie tylko za sprawą tego, że odbędzie się pięć lat po ostatniej imprezie rangi mistrzostw Europy, ale również dlatego, że "rozrzucone" będzie po całym Starym Kontynencie. Jedną z aren, która ugości turniej finałowy będzie monachijska Allianz Arena. Obiekt ten na co dzień wykorzystywany jest przez Bayern Monachium i należy do jednego z najbardziej nowoczesnych stadionów Europie.

Stadion Allianz Arena Euro 2021. Jak wygląda stadion w Monachium? Niektóre stadiony są doskonale rozpoznawalne przez wielu kibiców na całym świecie i na pewno taką areną jest Allianz Arena w Monachium, która będzie gościła kilka meczów Euro 2021. To nie pierwsze tak duże wydarzenie, które będzie miało miejsce na obiekcie Bayernu Monachium. Allianz Arena gościła już wiele ważnych wydarzeń sportowych, a "w swoim CV" dopisze niebawem mecze Euro 2021. Allianz Arena będzie przede wszystkim areną zmagań zespołów, które zagrają w grupie F. O stadionie w Monachium dowiecie się nieco więcej poniżej.

Spis treści

 1. Allian Arena Monachium - najważniejsze informacje
 2. Allianz Arena w Monachium - ciekawostki
 3. Mecze Euro 2021 na Allianz Arenie w Monachium:

Allian Arena Monachium - najważniejsze informacje

Allianz Arena to jeden z najmłodszych stadionów, które "wystąpią" podczas Euro 2021. Obiekt zadebiutował pod koniec maja 2005 roku i stał się nowym domem dla Bayernu Monachium. Jego budowa pochłonęła ogromne pieniądze i informacje dotyczące sumy wahają się od 280 do nawet 340 milionów euro. Pojemność stadionu również jest różna, bo maksymalnie może ugościć ponad 75 tys. fanów, a na meczach międzynarodowych jest to około 67 tys. kibiców. Do 2017 roku na Allianz Arenie występował również inny klub ze stolicy Bawarii, TSV Monachium. Obiekt jest wielofunkcyjny i mieści się na nim wiele powierzchni użytkowych.

Allianz Arena w Monachium - ciekawostki

 •  Na Allianz Arenie rozegrano sześć meczów mistrzostw świata 2006, w tym jeden półfinał.
 • Stadion w Monachium gościł finał Ligi Mistrzów w 2012.
 • Przy Allianz Arenie mieści się jeden z największych parkingów samochodów w Europie. Może pomieścić on aż ponad 11 tys. samochodów.
 • Na Allianz Arenie są również trzy żłobki, które przeznaczone są dla kibiców oraz zawodników Bayernu Monachium.
 • Powierzchnia przeznaczona na restauracje na Allianz Arenie, to ponad 6,5 tys. m2.
 • Mimo ogromnych rozmiarów jest drugim obiektem pod względem pojemności. Allianz Arena ustępuje Signal Iduna Park w Dortmundzie.

Mecze Euro 2021 na Allianz Arenie w Monachium:

 • Francja - Niemcy (15.06, 21:00, grupa F)
 • Portugalia - Niemcy (19.06, 18:00, grupa F)
 • Niemcy - Węgry (23.06, 21:00, grupa F)
 • Ćwierćfinał (2.07, 21:00)
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze