Euro 2021: Co zobaczyć w Sewilli? Atrakcje, zabytki, zwiedzanie - Sewilla

2021-06-05 21:57
Przewodnik Euro 2021: Sewilla
Autor: Pixabay Przewodnik Euro 2021: Sewilla

Sewilla to jedno z miast, które gościć będzie uczestników Euro 2021. Stolica Andaluzji jest ponadto jednym z najważniejszych miejsc mistrzostw Europy dla reprezentacji Polski i jej kibiców, bo to właśnie w Sewilli Biało-czerwoni rozegrają swój mecz fazy grupowej na Euro 2021. Co poza Estadio La Cartuja można zobaczyć w tym mieście? Jakie ZABYTKI mogą zwiedzić turyści oraz kibice? Sprawdź ATRAKCJE stolicy Andaluzji.

1. Katedra Najświętszej Marii Panny

Historia wielu europejskich miejsc jest bardzo bogata i nie inaczej jest w przypadku Sewilli. Stolica Andaluzji może pochwalić się zabytkami, które pochodzą sprzed kilkuset lat, co czyni ją idealnym miejscem do zwiedzania dla wszystkich tych, którzy chcą zetknąć się w tym miejscu z dawnymi czasami. Jednym z obiektów, który na to pozwala jest Katedra Najświętszej Marii Panny, czyli punkt obowiązkowy dla wszystkich, którzy odwiedzają Sewillę. Świątynia jest bowiem największą gotycką katedrą świata. Powstała w XII wieku w miejscu dawnego meczetu i dziś jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych stolicy Andaluzji. 

2. Palacio de San Telmo

Nieco młodszym, jednak wciąż dawnym budynkiem, który powinni odwiedzić wszyscy miłośnicy historii jest Pałac św. Elmo, który w przeszłości spełniał wiele funkcji. Pałac powstał pod koniec XVII wieku i niedługo po wzniesieniu pełnił funkcję siedziby Uniwersytetu Nawigatorów, skąd wzięła się właśnie jego nazwa. Św. Elmo jest bowiem patronem marynarzy. Obecnie budynek jest siedzibą prezydencji andaluzyjskiego rządu autonomicznego.

3. Estadio Ramon Sanchez Pizjuan i Estadio Benito Villamarín

Sewilla, podobnie jak cała Andaluzja i Hiszpania piłką stoi. W samej stolicy Andaluzji znajdują się aż trzy obiekty sportowe. Reprezentacja Polski swoje spotkanie grupy E podczas Euro 2021 z Hiszpanią rozegra na Estadio La Cartuja, jednak w mieści są zlokalizowane jeszcze Estadio Ramon Sanchez Pizjuan i Estadio Benito Villamarín, czyli obiekty kolejno Sevilli i Betisu. Oba te obiekty zaliczają się do grona najpiękniejszych i największych stadionów w Hiszpanii. Podczas podróży do stolicy Andaluzji grzech nie skorzystać z okazji i nie odwiedzić tych stadionów, które w każdej kolejce La Liga wypełniają się do brzegi fanami Sevilli i Betisu. 

4. Park Marii Luizy

Nie samymi zabytkami jednak człowiek żyje i wszyscy, którzy zmęczyli się przemęczaniem ulic Sewilli powinni udać się do jednego z najbardziej magicznych miejsc w stolicy Andaluzji, czyli do Parku Marii Luizy. Nazywany jest on największym zielonym obszarem miasta, a jego centralna część jest idealnym miejscem do odpoczynku po długiej wyprawie. Konary wysokich drzew zapewniają cień, dzięki któremu z przyjemnością można podziwiać te magiczne miejsce. Architekci odpowiedzialni za kształt parku postawili na zarówno kręte, jak i proste ścieżki, aby zwiedzanie Parku Marii Luizy nie było monotonne. 

5. Metropol Parasol

Miłośnicy pięknych krajobrazów również znajdą coś dla siebie na terenie Sewilli. Platforma widokowa Metropol Parasol zapewnia bowiem niezapomniane widoki. Gigantyczna i drewniana platforma, która może na myśl przewodzić pergolę jest idealnym miejscem do obejrzenia zachodu słońca. Jej charakterystyczna konstrukcja, która przypomina wielką kratę umieszczoną nad naszymi głowami może kojarzyć się wielu osobom z nieco kosmiczną budową, jednak z Metropol Parasol można dojrzeć wszystkie najważniejsze budowle Sewilli. W dodatku w cenie wejściówki możemy liczyć na chłodnego drinka, który tylko umili całą wyprawę. 

6. Muzeum Sztuk Pięknych

Na liście najważniejszych atrakcji stolicy Andaluzji nie mogło zabraknąć również Muzeum Sztuk Pięknych. Sewilla może pochwalić się wieloma ciekawymi dziełami sztuki, które warto obejrzeć podczas wycieczki po mieście. Wśród najważniejszych dzieł znajdują się tak prace sewilskiego artysty, Bartolome Estebana Murillo. Dzieła malarza są niczym skarb dla mieszkańców miasta, a obywatele Unii Europejskiej mogą obejrzeć je za darmo. 

7. Archiwum Generalne Indii

Stolica Andaluzji jeszcze z jednego powodu może przyciągnąć tych, którzy lubią historię. Archiwum Generalne Indii jest bowiem nie lada gratką dla tych, którzy lubią cofać się w do dawnych czasów. Utworzono je w 1785 roku z rozkazu króla Hiszpanii Karola III, aby gromadzić wszystkie dokumenty i informacje dotyczące hiszpańskich kolonii. Oznacza to, ze w Archiwum Generalnym Indii będziemy mogli zobaczyć mapy, dzienniki podróży, ryciny oraz wszelkie zapiski, które dotyczyły terenów kolonizowanych przez Hiszpanów. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze