Martin Dubravka

Autor: Cyfra Sport Martin Dubravka

Euro: REKORD ABSURDU został pobity! Bramkarz ośmieszył się na oczach całego świata [WIDEO]

2021-06-23 18:56

Nie tylko Wojciech Szczęsny strzelił samobójczego gola na mistrzostwach Europy. Teraz kolejnym pechowcem na turnieju jest Martin Dubravka. Trudno wytłumaczyć to co zrobił bramkarz reprezentacji Słowacji w meczu z Hiszpanią. Nie ma dla niego żadnego usprawiedliwienia. Słowak skompromitował się na oczach całego świata.

Reprezentacja Słowacji do meczu z Hiszpanią w Sewilii przystępowała jako wicelider grupy E. Nasi południowi sąsiedzi w starciu z faworytem liczyli na sprawienie niespodzianki. Wzorem była dla nich nasza kadra, która w drugiej kolejce rozegrała bardzo dobre spotkanie z Hiszpanami remisując 1:1. W pierwszej połowie Słowacy dzielnie się bronili. Martin Dubravka obronił nawet rzut karny, który wykonywał Alvaro Morata. W tej sytuacji Słowak pokazał klasę. Ale niebawem ośmieszył się. W 30. minucie Hiszpan Pablo Sarabia oddał strzał z lewej nogi i trafił w poprzeczkę. Dubravka chciał jak najszybciej wybić piłkę, ale zrobił to w ta nieporadny sposób, że... strzelił samobójczego gola! Wrzucił sobie piłkę do bramki. To było kuriozalne zachowanie słowackiego golkipera. Po pierwszej połowie Słowacja przegrywała z Hiszpanią 0:2. Drugą bramkę zdobył Laporte.