Emil Forsberg, reprezentacja Szwecji

Autor: EastNews Emil Forsberg świętuje zdobycie bramki.

ABSOLUTNY DRAMAT w obronie! Tak Polska straciła gola ze Szwecją na Euro [WIDEO]

2021-06-23 18:15

Reprezentacja Polski miała jedne cel przez meczem ze Szwecją w ostatnim spotkaniu fazy grupowej Euro 2020. Piłkarze prowadzeni przez Paulo Sousę musieli wygrać, aby awansować do 1/8 finału, jednak zawodnicy "Trzech Koron" nie mieli zamiaru ułatwiać zadania Biało-czerwonym i już w pierwszych minutach meczu pokonali Wojciecha Szczęsnego po bramce Emila Forsberga. Zobaczcie jak ekipa ze Skandynawii otworzyła wynik spotkania.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej reprezentacja Polski wciąż musiała walczyć o awans do fazy pucharowej po tym, jak najpierw niespodziewanie przegrała ze Słowacją w pierwszym meczu na Euro 2020, a później była w stanie postawić się Hiszpanii i wywieźć cenny punkt z Sewilli po remisie 1:1. Przed zawodnikami prowadzonymi przez trenera Paulo Sousę wciąż było trudne zadanie, ponieważ musieli oni wygrać w meczu Polska - Szwecja, aby awansować do 1/8 finału Euro 2020. Piłkarze kadry "Trzech Koron" już przed meczem w Petersburgu mieli zapewniony awans do kolejnej fazy turnieju, jednak nie mieli zamiaru ułatwiać zadania Polakom i to oni jako pierwsi trafili do siatki. Emil Forsberg wykorzystał okazję już z 2. minuty meczu i otworzył wynik spotkania. Zobaczcie jak Polacy stracili bramkę w materiale wideo poniżej.