Euro. Szwecja – Słowacja WYNIK: Szwedzi skromnie ograli Słowację, fatalne informacje dla polskich piłkarzy

2021-06-18 17:36
Reprezentacja Szwecji
Autor: AP Reprezentacja Szwecji

Mecz Szwecji ze Słowacją miał niezwykle duże znaczenie dla układu sił w „polskiej” grupie na Euro 2020. Dzięki zwycięstwu Szwedzi są już pewni zajęcia minimum trzeciego miejsca w grupie i są niezwykle blisko awansu. To jest natomiast zła wiadomość dla Polaków, którzy z tego powodu są coraz bliżej odpadnięcia z turnieju. O zwycięstwie Szwedów zadecydował jeden gol z drugiej połowy – w 77. minucie bramkę z rzutu karnego zdobył Forsberg.

Starcie Szwedów ze Słowacją było jednym z najgorszych widowisk w dotychczasowych spotkaniach na Euro. W pierwszej połowie obie drużyny grały wolno i nie potrafiły tworzyć groźnych okazji do zdobywania bramek. Każda ze stron oddała ledwie po trzy strzały i tylko Szwedzi, raz, uderzali celnie. Taki wynik pasował przede wszystkim Słowakom oraz Biało-Czerwonym, którzy zmierzą się jutro z Hiszpanią.

Euro 2021: Grupa E. Drużyny, TERMINARZ, kiedy mecze w grupie E na Euro 2020

Niestety, w drugiej połowie Słowacja zaczęła radzić sobie coraz gorzej w obronie. Szwedzi z każdą minutą atakowali coraz groźniej i kreowali więcej sytuacji. W 75. minucie Isak wpadł w pole karne Słowaków i jedyną szansą na zatrzymanie go był faul, którego dopuścił się bramkarz, Dubravka. Po chwili do rzutu karnego podszedł Forsberg, który pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Słowacja próbowała jeszcze odpowiedzieć, ale brakowało im jakości w ataku i nie zdołali oni zagrozić bramce Olsena. Tym samym liderem w grupie E zostali Szwedzi, a Polacy mają utrudnioną drogę do awansu.

Dowiedz się, co musi zrobić Polska, aby awansować do fazy pucharowej Euro 2020!

SMUTNE HISZPANKI I MNÓSTWO POLICJI. Jesteśmy w SEWILLI!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE