Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Fatalny OMEN dla Polski przed meczem z Hiszpanią. Aż można syknąć z bólu

2021-06-18 23:51

W sobotni wieczór na murawę stadionu w Sewilli wybiegną reprezentacje Polski i Hiszpanii, aby powalczyć o zainkasowanie kompletu punktów w walce o awans do 1/8 finału mistrzostw Europy. Dla "Biało-czerwonych" to już jednocześnie potyczka o być albo nie być w turnieju, jako że porażka całkowicie odetnie drogą do fazy pucharowej. Tymczasem omen, który spotkał kadrę w obliczu istotnego starcia, nie napawa optymizmem.

Nie tak to miało wyglądać na inaugurację zmagań Polaków w mistrzostwach Europy. "Biało-czerwoni" zdecydowanie jednak nie popisali się w pojedynku ze Słowacją w Petersburgu. Wypadli bardzo słabo i ponieśli porażkę, która już na samym starcie przygody z turniejem postawiła ich w fatalnej sytuacji. Po piątkowej wygranej Szwecji z naszymi południowymi sąsiadami, teraz polska drużyna nie może przegrać w Sewilli z Hiszpanią, by mieć chociaż matematyczne szanse awansu do ostatniej kolejki.

Przyjazd reprezentacji Polski do Sewilli - ZDJĘCIA

Bardzo trudno szukać jednak jakichkolwiek pozytywów w obliczu meczu z klasowym rywalem i mając na uwadze jak słabo "Biało-czerwoni" wypadli w potyczce ze Słowacją. A jeśli okrasimy to wszystko swojego rodzaju omenem czy wspomnieniem, które spotyka drużynę akurat w kontekścia dnia meczu z Hiszpanią, to możemy tylko syknąć z bólu. Równe trzy lata przed pojedynkiem w Sewilli bowiem polska drużyna zmierzyła się z Senegalem na inaugurację mundialu w Rosji. I - jak pamiętamy - przegrała 1:2, a cały turniej jej nie wyszedł.

Zobacz też: Wojciech Szczęsny z papierosem w ustach przed meczem Polska - Hiszpania. Euro 2020 [Zdjęcia]

I być może właśnie teraz nadarza się idealna okazja, aby 19 czerwca nie kojarzył się polskim kibicom wyłącznie negatywnie, a wprost przeciwnie - przyniósł euforię i radość ze zwycięstwa. O to będzie jednak niesamowicie trudno, jako że Hiszpania jest podwójnie zmotywowana po tym, jak nie wyszła jej potyczka ze Szwecją, z którą tylko zremisowała 0:0.

SMUTNE HISZPANKI I MNÓSTWO POLICJI. Jesteśmy w SEWILLI!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze