Holandia - Austria

Autor: AP Holandia - Austria

Euro: Holandia - Austria 2:0. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2021-06-17 22:27

Bez większych problemów reprezentacja Holandia dopisała drugi komplet punktów podczas mistrzostw Europy. Tym razem Oranje uniknęli nerwowej końcówki i przez zdecydowaną część rywalizacji z Austrią panowali na boisku. Gospodarze zdołali zdobyć dwie bramki i co najważniejsze nie pozwolili rywalom na zbyt wiele, bo Austria nie miała choćby pół sytuacji na strzelenie gola.

Holandia - Austria 2:0 (1:0)

Bramki: Depay 11', Dumfries 66'

Żółte kartki: De Roon - Alaba, Bachmann

Holandia: Stekelenburg - Dumfries, de Vrij, de Ligt, Blind (64. Ake), van Aanholt (65. Wijndal) - de Roon (74. Gravenberch), Wijnaldum, de Jong - Weghorst (64. Malen), Depay (82. de Jong)

Austria: Bachman - Lainer, Dragović (84. Lienhart), Hinteregger, Ulmer - Baumgartner (70. Lazaro), Schlager (84. Onisiwo), Laimer (62. Grillitsch), Alaba - Gregoritsch (61. Kalajdzić), Sabitzer

Rywalizacja Holandii z Ukrainą była jedna z najlepszych jak dotychczas podczas mistrzostw Europy. Oranje w pierwszym spotkaniu prowadzili już do 2:0, aby w drugiej połowie stracić dwie bramki w odstępie pięciu minut. Ostatnie słowo należało jednak do nich, bo tuż przed zakończeniem meczu zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Dzięki temu Holendrzy są w znakomitej sytuacji przed starciem z Austrią. Należy jednak wspomnieć i że ten zespół na na swoim komplet punktów po pierwszym meczu. Austria przed kilkoma dniami wygrała z Macedonią, ale na pewno dopiero teraz nastąpi sprawdzian umiejętności tego zespołu. Pewne jest jedno. Kto wygra w tym starciu, będzie mógł cieszyć się z awansu do 1/8 finału.