Karol Linetty: kim jest?

i

Autor: Paweł Jaskółka / SE Karol Linetty: kim jest?

Kim jest Karol Linetty? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina

2021-06-05 12:40

Przez lata w reprezentacji Polski nie brakowało nazwisk, które zdaniem wielu zasługiwały na regularną grę w pierwszym zespole, a i tak w składzie często brakowało dla nich miejsca. Karol Linetty to piłkarz, który wydawać by się mogło należy do tego grona. Czy zmieni się to pod rządami Paulo Sousy? Linetty otrzymał powołanie na Euro 2021, ale u Portugalczyka grał na razie jedynie w sparingach. Kim jest Karol Linetty? Sylwetka pomocnika reprezentacji Polski: klub, żona, rodzina.

Obsada środka pola w reprezentacji Polski jest kwestią niezwykle kontrowersyjną. Właśnie pozycje pomocników budza duże kontrowersje wśród kibiców. Karol Linetty, który jest ważnym ogniwem ekipy Torino nie dostawał ostatnio zbyt wiele szans na grę w pierwszym składzie kadry. Od początku 2018 do końca 2020 roku "od deski do deski" zagrał tylko trzy spotkania. Karol Linetty jedzie na Euro 2021, by pokazać wszystkim jak bardzo się mylili? Na razie kibice zastanawiać się mogą, czy otrzyma odpowiedną liczbę minut, by móc się dobrze pokazać.

Zobacz także: Euro 2021: Grupa E. Drużyny, TERMINARZ, kiedy mecze polskiej grupy?

Spis treści

  1. Karol Linetty w reprezentacji
  2. Karol Linetty klub
  3. Karol Linetty dziewczyna i rodzina
  4. Karol Linetty sylwetka

Karol Linetty w reprezentacji

Karol Linetty zadebiutował w reprezentacji Polski jeszcze przed obchodzeniem 19. urodzin. W styczniu 2014 roku wystąpił w spotkaniu przeciwko Norwegom, strzelając bramkę. Później zaliczył epizody w kolejnych sparingach, a także zagrał kilka minut w meczu eliminacji ME 2016. Na Euro we Francji nie zagrał jednak ani razu. W kwalifikacjach do mundialu 2018 znowu grał w składzie, ale znów na samym turnieju nie zadebiutował. Do tej pory w kadrze zebrał 31 występów, przebywając na boisku 1419 minut. Do siatki trafiał dwukrotnie.

Karol Linetty klub

Polski pomocnik ugruntował swoją pozycję w europejskim futbolu występami w Sampdorii Genua. Do Włoch trafił z Lecha Poznań. W Serie A co sezon zalicza ponad 25 występów, ale walkę o pewne miejsce w składzie kadry przegrywa. W rozgrywkach 2020/2021 wystąpił w barwach Torino w 27 spotkaniach, zdobywając jednego gola. Wcześniej zagrał ponad 130 meczów dla Sampdorii (11 bramek, 13 asyst we wszystkich rozgrywkach).

Zobacz także: Andrzej Kostyra wskazał SŁABE PUNKTY reprezentacji Polski przed Euro 2021. Przy okazji WYPUNKTOWAŁ Piotra Zielińskiego [WIDEO]

Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?

Karol Linetty dziewczyna i rodzina

W sierpniu 2019 roku Karol Linetty został ojcem. Wtedy na świat przyszła jego córeczka Sofia. Partnerką Linettego jest Wioletta Kanafa. Para poznała się, gdy piłkarz chodził na rehabilitację po kontuzji, a ona pracowała w owej klinice. Według portalu Obcas.pl, Linetty zaproponował kobiecie wodę aloesową w windzie, ale ta nie była nią zainteresowana. Piłkarz za pośrednictwem innej pracownicy przekazał dziewczynie butelkę z numerem telefonu.

Karol Linetty sylwetka

  • Karol Linetty
  • Data urodzenia: 2.02.1995
  • Klub: Torino
  • Mecze i gole w reprezentacji: 31/2
  • Numer na koszulce: 8
  • Debiut w kadrze: 18.01.2014, Polska - Norwegia 3:0

Poznaj inne gwiazdy reprezentacji Polski na Euro 2021

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze