Maciej Rybus zarumieni się po tych słowach. Gonił rywala do upadłego

2021-06-16 14:47
Maciej Rybus
Autor: Cyfra Sport Maciej Rybus

Maciej Rybus po raz trzeci z reprezentacją Polski występuje na dużej imprezie. Był na EURO 2012 i na MŚ 2018. Z udziału na poprzednim turnieju mistrzostw Europy we Francji wypadł w ostatniej chwili z powodu kontuzji barku. Teraz w meczu ze Słowacją (1:2) w finałach wypracował gola. Jaki był na początku kariery? - To był mikrus, ale miał dynamit w nogach i serducho do gry - tak charakteryzował byłego zawodnika jego trener z MSP Szamotuły Bernard Szmyt.

Wprawdzie Maciej Rybus jest wychowankiem Pelikana Łowicz, ale szkolił się w MSP Szamotuły pod okiem duetu trenerów Andrzeja Dawidziuka, który odpowiadał za bramkarzy oraz Bernarda Szmyta. Z Wielkopolski przyszły kadrowicz trafił do Legii, gdzie zadebiutował w Ekstraklasie i drużynie narodowej pod okiem selekcjonera Franciszka Smudy. Jak spisywał się w Szamotułach? - Gdy do nas trafił, to był z niego „mikrus”. Ale miał za to szybką nóżkę – wspominał początki zawodnika trener Bernard Szmyt. - Niekonwencjonalny drybling i nietypowy bieg. Mimo nienajlepszych warunków fizycznych nie pękał w starciach z lepiej zbudowanymi graczami. Faulowali go, a on nie płakał, tylko wstawał i… gonił rywala. Nie trzeba było krzyczeć, żeby to robił. Był w nim duch walki. „Ryba” miał serducho do gry. Na pierwszych pięciu metrach miał niesamowite odejście. Zanim trafił do Legii, to spędził kilka dni na stażu w Wolfsburgu u trenera Felixa Magatha. Wypadł obiecująco, ale ostatecznie przeniósł się do stolicy - wyznał były jego trener. A od ponad dziewięciu lat Maciej Rybus występuje w zagranicznych klubach.

Mama Macieja Rybusa: Pierwsza drużyna syna składała się z 11 pluszaków

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze