Mistrzostwa Europy z kibicami? Znamy termin podjęcia decyzji przez UEFA

2020-11-28 15:48 PFK
Trofeum dla zwycięzcy Euro 2020
Autor: ANDREI PUNGOVSCHI/AFP/East News Trofeum dla zwycięzcy Euro 2020

Przed pandemię koronawirusa mistrzostwa Europy nie odbyły się w tym roku. Zostały przełożone na przyszły rok. Znamy już wszystkich finalistów turnieju. Czy podczas EURO na meczach będą obecni kibice? O tym wszystkim zadecydują władze UEFA, które już rozpisały kilka wariantów. Wiadomo, kiedy europejska centrala podejmie ostateczną decyzję i jakimi kryteriami będzie się kierowała.

Turniej finałowy mistrzostw Europy rozpocznie się 11 czerwca i potrwa miesiąc. Finał zaplanowano na 11 lipca. W listopadzie poznaliśmy czterech ostatnich uczestników. Po barażach awans wywalczyły następujące zespoły: Szkocja, Macedonia Północna, Słowacja i Węgry. Z tej grupy wyłonił się przeciwnik dla reprezentacji Polski. "Biało-czerwoni" zagrają na EURO w grupie E. Na początek (14 czerwca, Dublin) zagramy ze Słowacją, potem z Hiszpanią (19 czerwca, Bilbao), a zmagania grupowe kończymy meczem ze Szwecją (23 czerwca, Dublin). Czy podczas spotkań na EURO będą obecni kibice? Już wyjaśniamy czy to w ogóle możliwe.

Hiszpański lider Piasta ma plan na mistrza Polski. Znów to zrobi Legii?

Władze europejskiej federacji analizują aktualną sytuację w Europie w czasie pandemii koronawirusa. Według informacji niemieckiej agencji DPA rozważnych jest kilka opcji. Najważniejsze jest bezpieczeństwo. Jedną z rozpatrywanych opcji jest rozgrywanie meczów z udziałem kibiców. Ale pod warunkiem, że sytuacja z pandemią ulegnie zmianie i nie będzie konieczne wprowadzanie ograniczeń. W najgorszym z możliwych wariantów turniej odbędzie się bez sympatyków futbolu. Nie można także wykluczyć opcji, że w każdym z 12 miast będą obowiązywały inne zasady. Kiedy poznamy ostateczną decyzję? Ten temat będzie omawiany przez europejską centralę 5 marca.

Mauro Cantoro, były as Wisły Kraków: Maradona był moim idolem i wielką inspiracją [WYWIAD]

Najnowsze