Kibice na meczu Polska - Rosja

i

Autor: CyfraSport Kibice na meczu Polska - Rosja

Nie zaszczepisz się przed Euro 2021? Mogą robić ci duże problemy! Ogłosili zasady wejścia na stadion

2021-06-05 18:18

Już tylko kilka dni zostało do startu najważniejszej imprezy na Starym Kontynencie. Euro 2021 to wydarzenie, na które czekali kibice futbolu na całym świecie. W dobie pandemii koronawirusa należy cieszyć się, że na trybunach będą mogli zasiąść także kibice. Niektórzy nie będą mieli łatwo, by wejść na stadion. Bez szczepienia czy statusu ozdrowieńca będzie trzeba spełnić dodatkowe warunki? Tak będzie przynajmniej w Rzymie.

Wielkimi krokami zbliża się Euro 2021! I choć turniej jest już za pasem, wciąż pozostaje wiele niewiadomych. Kolejne kraje ogłaszają zasady wchodzenia na stadiony. Zaszczepieni przeciwko koronawirusowi kibice będą mogli liczyć na spore ułatwienia. Najważniejsze z nich dotyczy wejścia na stadion w Rzymie. Na Stadio Olimpico wejść prościej będą mieli także ozdrowieńcy. By móc skorzystać z ułatwień, trzeba będzie jednak przedstawić odpowiednie dowody.

Na cztery mecze piłkarskich mistrzostw Europy w Rzymie zostaną bez testu wpuszczeni tylko kibice posiadający bilet, którzy są ozdrowieńcami lub mają dowód przyjęcia pierwszej dawki szczepienia przeciwko Covid-19 przynajmniej 15 dni przed przyjazdem - poinformowała włoska federacja. Pozostali kibice będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR lub antygenowego wydany w języku angielskim lub włoskim. Musi on zostać przeprowadzony do 48 godzin przed meczem.

Na Stadionie Olimpijskim w Rzymie zostaną rozegrane cztery spotkania Euro, w tym mecz otwarcie między Turcją a Włochami - 11 czerwca o godz. 21.00. Euro potrwa miesiąc do 11 lipca, a Polska zagra w grupie E ze Słowacją (14 czerwca), Hiszpanią (19 czerwca) i Szwecją (23 czerwca).

Na Stadio Olimpico bez testu PCR lub antygenowego wejdą:

  •  ozdrowieńcy
  •  zaszczepieni co najmniej jedną dawką

Zobacz także: Euro 2021: Stadio Olimpico. Informacje techniczne, pojemność, informacje, ciekawostki, mecze

Raport z Opalenicy. Pierwszy taki trening Paulo Sousy
Sonda
Euro 2021 - czy Polska wyjdzie z grupy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze