Polacy na Euro 2020 jadą po medal?! Jan Tomaszewski nie ma wątpliwości. Sousa musi zrobić tylko jedną rzecz

2021-04-28 20:16 dko
Reprezentacja Polski
Autor: Cyfra Sport Reprezentacja Polski

Mistrzostwa Europy rozpoczną się już za nieco ponad miesiąc. Polscy kibice już pomału zaczynają myśleć, jak na tej wielkiej imprezie spisze się reprezentacja Polski. Jak zwykle nadzieje są rozbudzone i fani wierzą, że biało-czerwoni znów dostarczą nam mnóstwa pozytywnych emocji. Optymistą przed Euro 2020 jest również Jan Tomaszewski. Legendarny bramkarz uważa, że obecne pokolenie polskich piłkarzy jest najlepszym w historii i stać ich na naprawdę wiele.

Dokładnie 11 czerwca wystartują mistrzostwa Europy. Na tę imprezę musieliśmy czekać o rok dłużej niż zazwyczaj, a było to spowodowane oczywiście pandemią koronawirusa. Teraz nic nie wskazuje na to, aby impreza miała zostać przełożona i walka o tytuł rozpocznie się już niebawem. Wśród 24 drużyn, które powalczą o mistrzostwo Europy jest również reprezentacja Polski. Do tej pory pamiętamy, jak świetnie biało-czerwoni spisali się na Euro 2016. Wówczas porażka w ćwierćfinale z Portugalią wywołała u wielu kibiców niedosyt, co pokazuje jedynie, że gra Polaków zrobiła spore wrażenie. Teraz nastroje są nieco stonowane, bo zawirowań wokół kadry nie brakowało, ale nie zmienia to faktu, że sami piłkarze będą chcieli co najmniej powtórzyć rezultat sprzed pięciu lat. O krok dalej poszedł natomiast Jan Tomaszewski, który w rozmowie z "Super Expressem" był dużym optymistą.

Jedno zdjęcie Georginy Rodriguez wywołało burzę! Zdradziła zamiary Cristiano Ronaldo? Prawdziwa lawina

Tomaszewski: Euro w Sewilli? Niech się martwią Hiszpanie!

Wielki sukces na Euro?

Legenda polskiej piłki uważa, że Polacy na Euro mogą powalczyć o naprawdę wysoką stawkę. - Moje zdanie jest takie, że mamy obecnie najlepsze piłkarskie pokolenie w historii. I mamy naprawdę szanse na zdobycie medalu na tych mistrzostwach. Bo jeśli nie oni, to kto? Bo jeśli nie teraz, to kiedy? - pyta retorycznie Tomaszewski. Były piłkarz uważa, że kluczem do sukcesu mogą być wybory selekcjonera.

Jeden cel Sousy

- Życzę Paulo Sousie, aby trafił ze składem. Mam nadzieję, że nie będzie dalej eksperymentował i grał dwoma "dziewiątkami", jak miało to miejsce w meczu z Anglią na Wembley. To było dla mnie samobójstwo. Ważne również, aby nie grał Robertem Lewandowskim w pomocy - uważa. - Ci chłopcy mają realne szanse grać w półfinale. A później... Tu już zadecyduje szczęście, przypadek. Na półfinał naszą drużynę stać. Warto pamiętać, że dla niektórych zawodników to może być ostatni wielki turniej - zauważył Tomaszewski. Całość rozmowy znajdziecie w wideo powyżej.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze