Polacy nie zagrają w Dublinie na Euro 2020? Jest oficjalne stanowisko irlandzkiej federacji!

2021-04-07 18:07 Mateusz Sobiecki
Polska na stadionie w Dublinie
Autor: AP PHOTO Polska na stadionie w Dublinie

Czy reprezentacja Polski będzie musiała całkowicie zmieniać swoje plany przez mistrzostwami Europy 2020? Wszystko na to wskazuje! Biało-czerwoni mieli rozegrać dwa spotkania fazy grupowej w Dublinie, stolicy Irlandii. W okolicach tego miasta miała znajdować się także baza reprezentacji Paulo Sousy. Irlandzka federacja opublikowała oświadczenie związane z organizacją meczów. Stwierdzono w nim, że na ten moment kraj nie jest w stanie zagwarantować, czy na trybunach pojawią się kibice. Czy jest jakiekolwiek światełko w tunelu w tej sprawie?

Irlandia jednak nie będzie jednym z państw-gospodarzy tegorocznych mistrzostw Europy w piłce nożnej?! Zdaniem mediów, brak możliwości zapewnienia obecności kibiców na trybunach ma być jednoznaczny z odebraniem imprezy. Teoria zostanie zweryfikowana przez praktykę. Komitet Organizacyjny Euro z Dublina poinformował w środę, że na ten moment nie może zagwarantować obecności fanów na stadionie. Oświadczenie pojawiło się na oficjalnej stronie Irlandzkiego Związku Piłkarskiego.

Cezary Kucharski z kolejnymi zarzutami! Miał wyjawiać Niemcom TAJEMNICE Roberta Lewandowskiego

- Kierując się radą i wskazówkami rządu, Irlandzki Związek Piłki Nożnej poinformował UEFA, że z powodu pandemii COVID-19 nie jest w stanie obecnie zapewnić o minimalnej liczbie widzów na meczach UEFA EURO 2020, które miały odbyć się w Dublinie w czerwcu - zaczyna się oficjalne oświadczenie federacji. Irlandzki FA zapewnia jednak, że sytuacja jest na bieżąco analizowana przez rząd i komitet i wszystkie kwestie wciąż są omawiane z UEFA. Rozmowy to jedyne światełko w tunelu w obecnej sytuacji.

Organizatorzy zapewniają, że kwestia zdrowia publicznego jest dla nich najważniejsza w kwestii przygotowywania imprezy w Irlandii. - Złożyliśmy dziś swoje zgłoszenie w UEFA. Czekamy na odpowiedź po otrzymaniu i rozpatrzeniu zgłoszeń od wszystkich miast-gospodarzy - mówi dyrektor generalny FAI, Jonathan Hill.

Kibice wracają na stadiony! Ponad 10 tysięcy fanów obejrzy mecz reprezentacji Polski w piłce nożnej

Ekipa Paulo Sousy miała mieć swoją bazę turniejową pod Dublinem. Polacy rozpoczną swój udział w Euro 2020 14 czerwca od spotkania ze Słowakami. 19 czerwca Biało-czerwoni zagrają z Hiszpanią, a na zakończenie fazy grupowej ekipa Paulo Sousy podejmie Szwedów (23.06).

Piątek i Sousa ZDEPTANI po meczu z Anglią. Oj, będzie bolało! | Futbologia
Najnowsze