Polska - Islandia 2:2

Autor: SE Polska - Islandia 2:2

Polska - Islandia 2:2. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2021-06-08 19:55

Piłkarze reprezentacji Polski na kilka dni przed swoim pierwszym meczem na Euro 2021 zmierzyli się w towarzyskim meczu z Islandią, po raz ostatni przed mistrzostwami Europy sprawdzając kolejne warianty i ustawienia. Piłkarze Paulo Sousy mieli jednak nie lada problemy ze skandynawską drużyną, która dwukrotnie wychodziła na prowadzenie. Ostatecznie Polakom udało się wyszarpać remis 2:2 za sprawą Karola Świderskiego, który posłał piłkę do siatki na kilka minut przed ostatnim gwizdkiem.

Polska - Islandia 2:2 (1:1)

Bramki: 25. Gudmundsson. 34. Zieliński. 47. Bjarnson, 89. Świderski

Kartki: Baldursson, Krychowiak

Polska: Szczęsny - Kędziora, Glik, Dawidowicz, Puchacz (81. Rybus) - Frankowski (64. Płacheta), Krychowiak (64. Linetty), Moder, Zieliński (46. Kozłowski) - Świerczok (58. Jóźwiak), Lewandowski (81. Świderski)

Islandia: Runarsson (46. Kristinsson) - Sampsted, Hermannsson, Bjarnson, Thorarinsson - Gunnarsson (87. Thordarson) - Anderson (75.Eyjolfsson), Baldursson (78. Thordarson), Bjarnson, Gudmundsson (90+2. Thorsteinsson) - Bodvarsson (84. Gudjohnsen)

Po pierwszym meczu towarzyskim reprezentacji Polski przed Euro 2021, kibice mieli mieszane uczucia. Piłkarze prowadzeni przez trenera Paulo Sousę zremisowali 1 czerwca z Rosją pomimo tego, że bardzo dobrze rozpoczęli tamto spotkanie od gola już w 4. minucie. Teraz, podczas meczu z Islandią Portugalczyk postanowił wystawić od pierwszej minuty kilka największych gwiazd, wpuszczając na murawę m.in. Wojciecha Szczęsnego, Grzegorza Krychowiaka, czy Roberta Lewandowskiego. Mecz lepiej rozpoczął się jednak dla gości, którzy trafili do siatki już w 25. minucie. Polacy jeszcze przed przerwą doprowadzili do wyrównania za sprawą Piotra Zielińskiego, jednak taki wynik szybko uległ zmianie. Tuż po rozpoczęciu drugiej części meczu Islandczycy znów pokonali Wojciecha Szczęsnego, po fenomenalnym strzale z woleja Brynjara Ingi Bjarnasona. Gdy już wydawało się, że Islandia po raz pierwszy w historii pokona Biało-czerwonych, bohaterem Polaków został Karol Świederski. Napastnik, który zastąpił na placu gry Roberta Lewandowskiego przytomnie zachował się w polu karnym i strzelił bramkę w ostatnich minutach meczu, wyrywając remis reprezentacji Polski w tym meczu. Pomimo ataków piłkarzy Paulo Sousy w doliczonym czasie gry, wynik 2:2 nie uległ już zmianie.

Mecz Polska - Islandia będzie ostatnim testem i sprawdziaenm przed nadchodzącymi mistrzostwami Europy. Biało-czerwoni pojadą na Euro 2021 rywalizować ze Słowenią, Hiszpanią oraz Szwecją. Podopieczni Paulo Sousy na mecz Polska - Islandia mają wybiec w najsilniejszym składzie. To będzie realna ocena potencjału zespołu przed zbliżającym się wielkimi krokami Euro. Jak "Orły" poradzą sobie z Islandczykami na kilka dni przed meczem otwarcia? - W drużynie jestem liderem. Wprowadzam pewne pomysły z federacją, która już wcześniej wybrała to miejsce do pracy. Gdy je zobaczyłem, byłem zachwycony. Potem musieliśmy ze sztabę wcielić plan w praktykę. Każdy jest częścią procesu. Ważne są zwłaszcza doświadczenia zawodników - mówił Paulo Sousa na przedmeczowej konferencji prasowej.