Arkadiusz Milik

i

Autor: SE Arkadiusz Milik

Ujawniono, co tak naprawdę dolegało Milikowi. Prawda o kontuzjach sprawia, że chce się płakać!

2021-06-08 7:46

Arkadiusz Milik nie zagra na Euro 2021. Tą przerażającą dla kibiców informację Polski Związek Piłki Nożnej przekazał w poniedziałkowy wieczór. Pierwotny plan zakładał, że napastnik Olympique Marsylia sprawdzi swoje możliwości w towarzyskim spotkaniu z Islandią, ale sytuacja najwyraźniej okazała się groźniejsza niż przypuszczano. Co gorsza, to nie pierwszy raz, gdy Arkadiusz Milik ma poważne problemy ze zdrowiem. Ostatnie lata jego kariery naznaczone są kontuzjami, a ich pełna lista po prostu szokuje!

Arkadiusz Milik miał być ważnym elementem układanki Paulo Sousy na Euro 2021. Selekcjoner biało-czerwonych mógł wierzyć w napastnika, który po przejściu do Olympique Marsylia znów zaczął grać jak za dawnych lat. We Francji odnalazł też spokój ducha, mieszkając w prawdziwym pałacu, co zobaczycie w poniższej galerii zdjęć. Wydawało się, że wszystko idzie zgodnie z planem i na mistrzostwach Europy snajper po raz kolejny pokaże się z jak najlepszej strony i będzie wielkim wsparciem dla Roberta Lewandowskiego w ataku. Jednak znowu niespodziewanie przytrafiła mu się kontuzja. Rozpoczęła się walka z czasem, którą ostatecznie Arkadiusz Milik przegrał. W poniedziałek przekazano, że napastnik nie wystąpi na Euro i kadra będzie musiała radzić sobie bez niego. Gdy przyjrzymy się bliżej ostatnim sezonom, to okaże się, że ze zdrowiem Milika bardzo często coś było nie tak.

Arkadiusz Milik kontuzja

Arkadiusz Milik odniósł kolejną już w swojej karierze kontuzję kolana. Licząc od sezonu 2014/15, gdy po raz pierwszy pojawiły się poważne problemy z jego zdrowiem, to piąty raz, gdy napastnik Marsylii ma problem właśnie z tą częścią ciała. W przeszłości zdarzało się, że pauzował przez to nawet ponad sto dni. Lista kontuzji Arkadiusza Milika w ogóle jest nieco przerażająca. Jak wyliczył "Transfermarkt", od wspomnianego urazu z 2015 roku obecna kontuzja jest już dziewiątą, co z pewnością nie może napawać optymizmem przed dalszą karierą 27-latka.

Banalny QUIZ o reprezentacji Polski przed Euro 2021

Pytanie 1 z 10
Którym wielkim turniejem reprezentacyjnym (ME/MŚ) będzie dla Roberta Lewandowskiego Euro 2021?

Ile będzie pauzował Milik?

Na ten moment ciężko odpowiedzieć na pytanie, jak długa przerwa czeka Arkadiusza Milika. Początkowo spodziewano się, że wróci do treningów po kilku dniach i na Euro 2021 będzie gotowy. Później wersję zmieniono i mecz z Islandią miał dać odpowiedź na pytanie o możliwości zdrowotne napastnika. Jednak teraz sprawa wydaje się poważniejsza, jeśli zrezygnowano z jego usług nawet bez sprawdzenia.

Lista kontuzji Arkadiusza Milika od 2015 roku

Kontuzja Klub Ile dni pauzował
Kontuzja kolana Ajax Amsterdam 42
Problemy z biodrem Ajax Amsterdam 18
Uraz więzadła krzyżowego Napoli 127
Kontuzja kolana Napoli 158
Uraz pachwiny Napoli 32
Uraz mięśnia Napoli 29
Zapalenie kolana Napoli 5
Uraz uda Olympique Marsylia 17
Kontuzja kolana Olympique Marsylia 15

za: transfermarkt.de

Roman Kołtoń WYWRÓŻYŁ Lewandowskiemu, co osiągnie na Euro 2020: „Strzeli...” | Futbologia
Najnowsze