Lorenzo Insigne, Ciro Immobile

Autor: AP Lorenzo Insigne, Ciro Immobile

Turcja NA DESKACH w pierwszym meczu Euro 2021! Włosi ZDEKLASOWALI swoich rywali

2021-06-11 23:03

Mecz Turcja - Włochy, który otwierał Euro 2021 wzbudzał wiele emocji na długo przed pierwszym gwizdkiem sędziego. Kibice długo czekali na rozpoczęcie mistrzostw Europy i chcieli zobaczyć wielkie show, gdy już do niego doszło. Pierwsza połowa meczu Turcja - Włochy mogła nie urzec fanów, jednak piłkarze Italii wzięli sprawy w swoje ręce i po przerwie zdemolowali rywali, wygrywając 3:0. Pierwszą bramkę na turnieju zdobył Merih Demiral, który zaliczył trafienie samobójcze.

Turcja - Włochy 0:3 (0:0)

Bramki: 53. Demiral (sam.), 66. Immobile, 79. Insigne

Kartki: Soyuncu, Dervisoglu

Turcja: Cakir - Celik, Demiral, Soyuncu, Meras - Yokuslu (65. Kehveci)- Karaman (77. Dervisoglu), Tufan (64. Ayhan), Yazici (46. Under), Calhanoglu - Yilmaz

Włochy: Donnarumma - Florenzi (46. Di Lorenzo), Bonucci, Chiellini, Spinazzola - Barella, Jorginho, Locatelli (74. Cristante) - Berardi (85. Bernardeschi), Immobile (81. Belotti), Insigne (80. Chiesa)

Piłkarze reprezentacji Turcji i Włoch byli bohaterami pierwszego meczu Euro 2021, który nie zawiódł i przyniósł dużo emocji. Zgodnie z oczekiwaniami, piłkarze prowadzeni przez trenera Roberta Manciniego już od pierwszych minut rzucili się na rywali, by jak najszybciej otworzyć wynik i kontrolować grę na Stadio Olimpico w Rzymie. To jednak okazało się trudniejsze, niż mogłoby się wydawać, bo Turcy nie mieli zamiaru ułatwiać zadania drużynie z Italii i zamurowali dostęp do własnej bramki, broniąc przed lwią część pierwszej połowy całym zespołem. Doskonałą okazję w 18. minucie miał Lorenzo Insigne, jednak skrzydłowy reprezentujący na co dzień barwy Napoli nie trafił czysto w piłkę i posłał futbolówkę obok słupka, strzelając finezyjnie z 11. metra. Chwilę później wynik mógł zmienić Giorgio Chiellini, jednak strzał obrońcy głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego końcami palców sparował golkiper Turcji. W pierwszej części meczu Włosi oddali aż 14 strzałów na bramkę rywali, przy ani jednego próbie piłkarzy prowadzonych przez trenera Senola Gunesa. Po pierwszej części meczu na tablicy wyników widniał więc remis 0:0, który bardziej odpowiadał reprezentacji Turcji.

Wszystko zmieniło się jednak po zmianie stron. Włosi, podobnie jak w pierwszej części meczu rzucili się na swoich rywali, jednak tym razem udało im się odczarować bramkę strzeżoną przez Ugurcana Cakira. Wrzutkę w pole karne z prawego skrzydła w wykonaniu Berardiego, nieszczęśliwie zamknął Merig Demiral, który został trafiony futbolówką. Po kontakcie z obrońcą reprezentacji Turcji, piłka wpadła do siatki, a Demiral zaliczył kuriozalne, pierwsze trafienie na Euro 2021. Później poszło już jak z płatka, bo Turcy musieli się otworzyć i zaatakować, co było wodą na młyn dla piłkarzy z Italii, którzy szybko podwyższyli prowadzenie. Cakir był w stanie obronić pierwszy strzał na swoją bramkę w 66. minucie, ale z dobitką Ciro Immobile już sobie nie poradził i piłkarze Roberto Manciniego prowadzili 2:0. Wynik meczu ustali z kolei Lorenzo Insigne. Golkiper Turcji źle wyprowadził piłkę, którą przejęli Włosi i od razu posłali ją do skrzydłowego "Azzurrich". Ten uderzył na długi słupek i bez problemów pokonał bramkarza rywali. Włosi pewnie więc wygrywają mecz otwarcia 3:0 pokonując Turcję i są w bardzo dobrej sytuacji przed drugą kolejką w grupie A.

Euro 2021: Grupa A. Drużyny, TERMINARZ, kiedy mecze Euro 2020 w grupie A

Tegoroczne mistrzostwa Europy różnią się od pozostałych imprez, które mieliśmy oglądać w przeszłości. Przede wszystkim Euro 2021 powinno zostać rozegrane już rok temu, jednak sytuacja pandemiczna na świecie sprawiła, że zorganizowanie Euro okazało się niemożliwe. Fanom futbolu na całym świecie przyszło więc poczekać dodatkowy rok na to, aby zobaczyć największe gwiazdy europejskiego futbolu na murawie. W końcu jednak kibice doczekali się nadejścia Euro 2021 i już dziś wieczorem mogą rozsiąść się wygodnie przed telewizorem, by podziwiać pierwszy mecz tegorocznych mistrzostw Europy. Jako pierwsi podczas Euro 2021 na murawie pojawią się piłkarze reprezentacji Turcji oraz Włoch. Na stadionie w Rzymie spotkają się dwie niezwykle potężne zespoły, które będą walczyć nie tylko o pierwsze punkty, ale również dobre rozpoczęcie imprezy.

Dla wielu kibiców Włosi mogą być uznawani za jednego z faworytów do wygrania Euro 2021, a w ich szeregach nie brakuje dużych nazwisk i graczy, którzy na co dzień reprezentują barwy najlepszych drużyn w Europie. O pierwsze punkty w grupie A przyjdzie im jednak zagrać z bardzo niewygodnym przeciwnikiem, jakim są Turcy. Ekipa prowadzona przez Senola Gunesa również może pochwalić się wieloma klasowymi piłkarzami w swoich szeregach, a w dodatku nie brakuje fanów, którzy stawiają reprezentację Turcji w roli czarnego konia turnieju, który może namieszać na Euro 2021. Z pewnością w pierwszym meczu tegorocznych mistrzostw Europy nie zabraknie emocji!