Reprezentacja Ukrainy

Autor: AP Reprezentacja Ukrainy

Euro: Ukraina - Macedonia 2:1. Zapis relacji na żywo [WYNIK, SKŁADY]

2021-06-17 16:52

W drugim meczu na Euro Macedonia pokazała niesamowite serce do gry i wolę walki. Było to jednak za mało, aby przeciwstawić się mocnej Ukrainie. Nasi wschodni sąsiedzi świetnie spisali się przede wszystkim w pierwszej połowie, kiedy to dwukrotnie pokonywali bramkarza Macedonii. Choć rywale zdołali odpowiedzieć jedną bramką, to do remisu nie byli w stanie doprowadzić.

Ukraina - Macedonia 2:1 (2:0)

Bramki: Jarmolenko 29', Jaremczuk 34' - Alioski 57'

Żółte kartki: Szaparenko - Velkovski

Ukraina: Buszczan - Karawajew, Zabarnyj, Matviijenko, Mykolenko - Stepanenko - Yarmolenko (69. Tsygankov), Szaparenko (78. Sidorczuk), Zinczenko, Malinowsky - Jaremczuk (70. Besedin)

Macedonia: Dimitrievski - Ristovski, Velkovski, Musli - Nikolov (46. Trajkovski), Ademi, Spirovski (46. Churlinov), Alioski - Bardhi (77. Avramovski) - Pandev, Elmas

Ukraina - Macedonia

Witamy w relacji na żywo z meczu Ukraina - Macedonia. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 15:00. Bądźcie z nami!

Dzień dobry! Zapraszamy na relację na żywo z meczu grupy C. W pierwszym czwartkowym spotkaniu Ukraina zmierzy się z Macedonią.

Czas na rozpoczęcie czwartkowych zmagań podczas Euro 2020! Na pierwszy ogień idą dwie reprezentacje, które przegrały swoje pierwsze spotkania. Różnica polega jednak na tym, że Ukraina miała zdecydowanie trudniejszego rywala. Holandia należy bowiem do grona faworytów całego turnieju. A mimo tego nasi wschodni sąsiedzi zaprezentowali się solidnie.

Holandia prowadziła już 2:0, a Ukraina zdołała w bardzo krótkim czasie odrobić straty. Niestety dla tego zespołu to Oranje zdobyli trzeciego gola i dopisali sobie komplet punktów. Mimo tego Ukraińcy mogą podchodzić do dzisiejszego spotkania z optymizmem, bo ich gra w spotkaniu z Holandią mogła się podobać.

Macedonia natomiast uległa przed kilkoma dniami Austrii. Zespół z Bałkanów debiutuje na tak wielkiej imprezie i nie jest tajemnicą, że każdy punkt dobyty na mistrzostwach byłby sporym zaskoczeniem. Mimo tego Macedonia pozostawiła po sobie dobre wrażenie, bo w rywalizacji z Austrią walczyła przez wiele minut.

Piłkarze obu drużyn są już na murawie. Przed nami hymny obu państw i następnie pierwszy gwizdek w spotkaniu.

Zaczynamy!

2'

Nieco nerwowy początek z obu stron. Sporo niecelnych podań, zawodnicy jakby zdawali sobie sprawę z wagi tego spotkania.

5'

Mocne dośrodkowanie z lewej strony w wykonaniu Ukraińców. Jaremczuk już czyhał na futbolówkę. Dobrze zachował się Dimitrievski, który wypiąstkował piłkę.

8'

Malinowskij zdecydował się na uderzenie zza pola karnego. Znów na posterunku był Dimitrievskij. Macedończyk zdołał sparować piłkę do boku.

12'

W doskonałe sytuacji znalazł się Jaremczuk, który dostał prostopadłe podanie. Niepotrzebnie chyba chciał dograć do partnera, bo wydawało się, że mógł oddawać strzał z prawej strony pola karnego.

15'

Pod całkowitą kontrolą ma to spotkanie Ukraina. Na palcach jednej ręki można policzyć akcje, w których Macedonii udało się przekroczyć linię środkową boiska.

18'

Rajd Pandeva lewą stroną boiska. Kapitan Macedonii był jednak osamotniony i z kontrataku wyszły nici.

21'

Wpadł w pole karne Karawajew. Był już dwa metry od bramki i chciał odegrać do Malinowskiego. Zrobił to niedokładnie i Ukraina musi budować akcję od początku.

24'

Indywidualna próba Jarmolenki. Próbował przełożyć piłkę na lewą nogę w polu karnym. I nawet mu się to udało, ale jego strzał został zablokowany.

27'

Przewaga Ukrainy jest niezaprzeczalna. Brakuje jednak sytuacji podbramkowych. Macedonia skutecznie broni się przed polem karnym.

29'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Andrij Jarmolenko!

Skuteczny rzut rożny dla Ukrainy! Karawajew przedłużył piłkę na krótkim słupku, a akcję zamykał Jarmolenko i wpakował piłkę do pustej bramki!

33'

Podopieczni Andrija Szewczenki nie zamierzają poprzestawać na jednej bramce. Macedonia wciąż nie ma pomysłu, jak wydostać się z własnej połowy boiska.

34'

GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Roman Jaremczuk!

Macedonia na kolanach! Świetne zagranie Jarmolenki do Jaremczuka, który wyszedł sam na sam z Dimitrievskim i pokonał go technicznym strzałem po ziemi.

37'

Jedna z niewielu akcji Macedonii w tym meczu. Elmas co prawda przedarł się w pole karne, ale nie zdołał opanować futbolówki i Ukraińcy zaczęli od bramki.

39'

GOL! A jednak nie będzie! Pandev był na spalonym. I szkoda, bo bramka, lekki lob nad Buszczanem, był naprawdę ładny.

43'

Ależ symulka Szaparenki. Miał świetną okazję, aby dograć do partnerów, a postanowił zrobić "padolino" zasłużona żółta kartka.

Koniec pierwszej połowy!

Zasłużone prowadzanie Ukrainy do przerwy. Zespół jest ten wyraźnie lepszy od swojego rywala i Macedonia jest na razie bezradna.

Zaczynamy drugą połowę spotkania!

47'

Świetna interwencja Buszczana! Ademi przedarł się w pole karne i oddał groźny strzał, ale ukraiński bramkarz znów popisał się świetnym refleksem.

51'

Zaskakujące uderzenie Malinowskiego z ostrego kąta! Dimitrievski miał ogromne problemy, żeby przenieść piłkę nad poprzeczką.

55'

Kapitalna interwencja Buszczana! Wcześniej świetne uderzenie Trajkovskiego. Piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki!

56'

Rzut karny dla Macedonii! Pandev faulowany!

57'

GOOOOOOOOOOOOOOL! Ezgjan Alioski!

Buszczan obronił rzut karny, ale przy dobitce nie miał już żadnych szans! Macedonia jeszcze walczy!

60'

Jaremczuk próbował dojść do dośrodkowania Malinowskiego z rzutu wolnego. Uprzedził go jeden z obrońców rywali.

63'

Zdecydowanie lepiej radzi sobie Macedonia w drugiej odsłonie spotkania. Częściej przebywa pod polem karnym rywali, natomiast Ukraina wyraźnie spuściła z tonu.

65'

Bardzo mocne uderzenie Malinowskiego z jedenastu metrów. Dimitrievski był znakomicie ustawiony i zdołał obronić uderzenie rywala.

68'

Kolejne uderzenie Trajkovskiego z dystansu. Buszczan miał spore problemy, żeby odbić piłkę, bo ta skozłowała jeszcze tuż przed nim.

72'

Ukraina się cofnęła i stara się w taki sposób kontrolować spotkanie. Może być to jednak zgubne, bo Macedończycy udowodnili, że są groźni w ataku.

75'

Wydawało się, że będzie to groźne uderzenie Tsygankova z bliskiej odległości, ale Ukrainiec skiksował.

78'

Jeden z niewielu momentów przestoju w tym spotkaniu. Gra zamknęła się w środku pola.

82'

Sędzia zdecydował się na obejrzenie jednej z sytuacji. Czy byłą ręka w polu karnym Macedończyka?

83'

Rzut karny dla Ukrainy! I żółta kartka dla Avramovskiego za zagranie piłki ręką!

84'

NIE MA GOLA! Dimitrievski obronił rzut karny Malinowskiego!

87'

Ukraina stara się przenieść ciężar gry na połowę Macedonii. Nie są to jednak tak zdecydowane ataki jak w pierwszej połowie.

90+1

Macedonia jeszcze walczy. Rzut rożny w ich wykonaniu nie dał jednak żadnych rezultatów, a sędzia do drugiej połowy doliczył cztery minuty.

Koniec meczu!

Jedna dobra połowa gry w wykonaniu Ukrainy wystarczyła, aby wyszarpać trzy punkty. Macedończycy pokazali znów ogromne zaangażowanie, za co na pewno należą im się brawa.

To wszystko z naszej strony! Dziękujemy, że byliście z nami i zapraszamy na kolejne relacje na sport.se.pl! Do zobaczenia.