FC Basel - Lech Poznań

Autor: East News FC Basel - Lech Poznań

FC Basel - Lech Poznań 2:0. Wielka nuda, przerwana czerwoną kartką i dwoma golami

2015-10-02 11:14

FC Basel - Lech Poznań 2:0 w drugiej kolejce Ligi Europy. Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Macieja Skorży słabo zaprezentowali się w Bazylei i zasłużenie przegrali z mistrzem Szwajcarii. To był jeden z najnudniejszych meczów w historii europejskich pucharów. Gospodarze chcieli wygrać to spotkanie jak najmniejszym nakładem sił, a Lech był po prostu słaby. Gości dobiła czerwona kartka na początku drugiej połowy.

Liga Europy: FC Basel - Lech Poznań 2:0. Gospodarze od pierwszej minuty mieli prosty plan na ten mecz - nie zmęczyć się, zagrać swoje i bez problemu zgarnąć trzy punkty. Wszystkie te trzy punkty FC Basel zrealizowało w stu procentach. Lech grał tak jak zawsze, czyli słabo. Pierwszy celny strzał na bramkę Szwajcarów goście oddali w końcówce drugiej połowy.

Zobacz: FC Basel - Lech Poznań NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM ONLINE

Będących w fatalnej formie podopiecznych Macieja Skorży dobiła druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka Karola Linettego. Od tego wydarzenia ekipa z Bazylei przejęła inicjatywę, zdobyła dwa łatwe gole i zgarnęła trzy punkty. Ma ich już sześć, natomiast Lech tylko jeden.

FC Basel - Lech Poznań NA ŻYWO: Transmisja w TV i STREAM ONLINE

Mecz FC Basel - Lech Poznań rozpocznie się w czwartek 1 października o godz. 19:00. Transmisja w telewizji na kanale Eurosport i TVP 2. Natomiast Sport.se.pl zaprasza na relację NA ŻYWO z tego spotkania.

FC Basel - Lech Poznań 2:0 (0:0)
Bjarnason 55, Embolo 90

Basel: Vaclik – Xhaka, Suchy, Samuel, Lang – Elneny, Zuffi – Calla, Embolo, Bjarnason – Janko

Lech: Gostomski – Ceesay, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Linetty – Formella, Jevtić (54. Trałka), Gajos (69. Lovrencsics) – Kownacki (46. Hamalainen)

Czerwona kartka: Linetty