Łukasz Piszczek w meczu Borussia Dortmund - Tottenham

Autor: East News

LE: Borussia Dortmund zmiażdżyła "Koguty" z Londynu. Szachtar i Villareal zwycięskie [WYNIKI]

2016-03-11 8:16

Mecz Borussia Dortmund - Tottenham zapowiadał się jako hit 1/8 finału Ligi Europy, ale spotkanie okazało się zaskakująco jednostronne. Gospodarze dominowali pełne 90 minut, wygrali 3:0 i mają świetną zaliczkę przed rewanżem. 90 minut w barwach ekipy Thomasa Tuchela zaliczył Łukasz Piszczek. W pozostałych spotkaniach zwycięstwa odniosły między innymi Szachtar Donieck i Villarreal. Sprawdź wyniki.

Trudno powiedzieć, by trener Tottenhamu Mauricio Pochettino całkowicie odpuścił Ligę Europy, ale w starciu z Borussią zrezygnował z kilku podstawowych zawodników (m.in. z Harry'ego Kane'a czy Erika Lameli). Gospodarze z kolei wyszli na murawę w bardzo mocnym składzie i od początku byli niezwykle naładowani.

Grzegorz Krychowiak na celowniku gigantów. Chcą go Juventus, Arsenal i Manchester!

Przeważali niemal w każdym aspekcie gry, a tylko kwestią czasu było, kiedy wyjdą na prowadzenie. Najpierw gola głową po dośrodkowaniu Marcela Schmelzera zdobył najlepszy strzelec Borussii Pierre-Emerick Aubameyang. W drugiej połowie dwie bramki dołożył jeszcze Marco Reus, a "Koguty" nie były w stanie odpowiedzieć w żaden sposób.

Całe spotkanie w barwach gospodarzy zaliczył też Łukasz Piszczek, który bardzo często podłączał się do akcji ofensywnych, ale nie miał zbyt wielu okazji, by błysnąć w obronie. Mimo to jego występ trzeba zaliczyć jako pozytywny, co jest dobrym sygnałem dla Adama Nawałki przez zbliżającymi się meczami towarzyskimi reprezentacji z Serbią i Finlandią.

Zobacz: Liga Europy. Liverpool - Manchester United 2:0. Czerwone Diabły jak przestraszone dzieci

Swój mecz o godz. 19:00 rozpoczęła też Sevilla, ale po raz kolejny musiała sobie radzić bez Grzegorza Krychowiaka. I znów nie potrafiła dobrze zagrać w spotkaniu wyjazdowym, bo zaledwie zremisowała z FC Basel 0:0. Zwycięstwo z kolei zaliczył Szachtar Donieck, który ograł Anderlecht 3:1.