Lech - Juventus, Lech remisuje i awansuje, wynik 1:1

2010-12-01 21:57

Po niesamowitym meczu walki w Poznaniu, rozgrywanym w wielkiej śnieżnej zamieci, Lech zremisował z Juventusem 1:1. Mimo to mistrz Polski może czuć się zwycięski, bowiem ten wynik zapewnia "Kolejorzowi" awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. Zapraszamy do przeczytania relacji na żywo.

Strona nie odświeża się automatycznie. Naciśnij F5, żeby odświeżyć.

93 min. - koniecz meczu! Remis 1:1, ale dla Lecha to remis zwycięski, bowiem dający upragniony awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej!!

92 min. - ostatnia szansa Juventusu. Del Piero z wolnego z lewej strony boiska, wrzuca ale pewnie łapie Kotorowski. To już koniec!

90 min. - Kotorowski ratuje Lech! Del Piero dośrodkowuje w pole karne, głową strzela jeden z zawodników Juventusu, ale świetnie broni bramkarz "Kolejorza"!

W tym momencie Lech spada na 2. miejsce w tabeli, ale nadal awansuje, bo mając 8 punktów ma też lepszy bilans bramkowy w bezpośrednich meczach z Juventusem, który ma 5 "oczek" na koncie

84 min. - GOL. Niestety, gol dla Juventusu. Arboleda przepuścił podanie do Iaquinty i mamy remis 1:1.

83 min. - zmiana w Lechu. Schodzi Stilić, wchodzi Kamiński

Wielka śnieżyca nad Bułgarską i dziwne, że arbiter nie nakazał poprawić niewidocznych linii.

80 min. - zmiana w Juventusie. Wchodzi Libertazzi, schodzi Traore

80 min. - strzał Marquisio. Reprezentant Włoch pośliznął sie przy uderzeniu i piłka poszybowała wysoko nad bramką Kotorowskiego

77 min. - kolejny stały fragment gry dla Juventusu. Nic z niego nie wyniko, ale "Stara Dama" zaczyna przeważać

Manchester City urządza sobie wielkie strzelanie w meczu z Red Bull Salzburg. Trzeciego gola dla "Obywateli" zdobył Adam Johnson

75 min. - zmiana w Juventusie. Schodzi Sissoko, wchodzi Felipe Melo

73 min. - ponownie okazję miał Kikut! Obrońca strzelał sprzed pola karnego, jednak bramkarz Juventusu odbił piłkę

70 min. - wielkie szczęście Lecha. Del Piero uderza głową minimalnie obok bramki!

67 min. - zmiana w Juventusie. Schodzi Pepe, wchodzi Lanzafame

67 min. - z wolnego Juventus, jednak Alessandro Del Piero nie potrafi dobrze wrzucić piłki

Manchester City w tym momencie wyprzedza Lecha w tabeli. Mario Balotteli strzela na 2:0 i City prowadzi z Red Bull Salzburg dwoma bramkami

62 min. - niespodziewana okazja Lecha. Kikut wbiegł przed Chelliniego, znalazł sie w sytuacji sam na sam, ale przestrzelił. Szkoda!

61 min. - zmiana w Lechu. Opusci bisko kulejący Rudnevs, za niego na polu gry Matuesz Możdżeń

59 min. - sprzed pola karnego uderza Pepe. Tym razem celniej, ale piłka i tak mija słupek bramki Kotorowskiego

56 min. - Pepe dośrodkowuje, a raczej próbuje, bo piłka leci dobre kilka metrów od bramki

54 min. - zmiana w Lech. Kriwiec schodzi z boiska, w jego miejsce Marcin Kikut

53 min. - Lech wyraźnie lepiej radzi sobie na śliskiej murawie i częściej jest przy piłce

51 min. - w ataku Lech. Peszko dośrodkowuje, ale piłka nie dochodzi do Rudnevsa

48 min. - strzela Pepe, broni jednak pewnie Kotorowski

46 min. - początek drugiej połowy. Lech zaatakowal, strzał Rudnevsa mija jednak słupek. Na boisku biało, mamy też pomarańczową piłkę

Delegaci dyskutowali w przerwie, ale wszystko wskazuje na to, że druga połowa zostanie rozegrana. Goście już na boisku, a teraz pojawiają się zawodnicy Lecha.

PRZERWA

45 min.
- koniec 1. połowy. Sensja przy Bułgarskiej, Lech prowadzi 1:0 z Juventusem i w tym momencie ma w kieszeni awans do fazy pucharowej Ligi Europejskiej. Zapraszamy za kwadrans na drugą połowę meczu

43 min. - groźnie w pole karne wbiegał Ianquinta, ale znów świentnie Kotorowski wybija piłkę spod nóg napastnika Juventusu

40 min. - świentnie interweniuje Injac i Juventus znów bezradny

39 min. - znów groźnie Krasić z prawej strony. Pepe jednak strzela nieczysto i piłka mija słupek

36 min. - świenta kontra Lecha! Stilić do Peszki, ten spowrotem do Białorusina, który odegrał na lewo, ale dośrodkowanie zostalo zablokowane

32 min. - fenomenalnie Kotorowski!!! Najpierw bramkarz Lecha obronil uderzenie Krasicia z wolnego, a potem nie dał się pokonać przy dobitce z dwóch metrów!!!

30 min. - Iaquinta na spalonym. Juventus w ostatnich minutach nie potrafi zagroźić bramce Kotorowskiego

Tymczasem Manchester City prowadzi 1:0 z Red Bull Salzburg i również w tej sytuacji ma 10 punktów - tyle co Lech

25 min. - strzał Injaca, piłka przelatuje jednak nad poprzeczką!

24 min. - gra toczy sie w środku pola, a w międzyczasie trener Bakero udziela przy linii rad Peszcze. Hiszpanski szkoleniowiec ma szalik Lecha naciagnięty po same oczy i wygląda jak pospolity szalikowiec z trybun :)

22 min. - groźnie Juventus. Krasić w pole karne, ale piłkę niemal z linii bramkowej wybija Arboleda! Juventus łapie wiatr w żagle

19 min. - Krasić wrzuca piłkę w pole karne z prawej strony, ale spokojnie chwyta ją Kotorowski

17 min. - kolejna szansa Rudnevsa. Napastnik Lecha uderza głową, ale piłka minimalnie mija słupek bramki Juventusu

15 min. - Kotorowski broni uderzenie głowa. W tym momencie Lech ma na koncie 10 punktów i jest liderem grupy!

12 min. - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Lech prowadzi 1:0!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Rudnevs strzelił głową po dośrodkowniu z rzutu rożnego!!!! Sensacja w Poznaniu!

11 min. - seria strzałów Lecha, ale żaden nie doleciał nawet do bramki

7 min. - Juventus ma przewagę, Lech póki co w defensywie

5 min. - Kotorowski wypuszcza piłkę z rąk, ale na szczęście Chellini nie trafił w bramkę

4 min. - ależ strzał Rudnevsa sprzed pola karnego. Broni jednak Manninger, bo uderzenie było w środek bramki!

3 min. - zamieszanie pod bramką wyjaśnia Arboleda.

2 min. - Manninger łapie piłkę bez problemu

1 min. - ofensywnie rozpoczął Juventus

Mecz sędziuje Fernando Teixeira Vitenes z Hiszpanii.

Lech i Juventus już na boisku. Za chwilę hymn Ligi Europejskiej. Lech w tradycyjnych niebieskich strojach. Juventus w białych z zielono czerwonymi pasami. Co ciekawe, wiekszość z nich ma zimowe czapki.

Oto składy obu zespołów:

Lech: Kotorowski - Wojtkowiak, Bosacki, Arboleda, Henriquez - Injac, Djurdjevic - Peszko, Stilic, Kriwiec - Rudnevs
Juventus: Manninger - Camilleri, Bonucci, Chiellini, Traore - Krasic, Sissoko, Marchisio, Pepe - Del Piero, Iaquinta

Jeżeli Red Bull Salzburg nie wygra z Manchesterem City, to Lechowi do awansu wystarczy remis, ale poniżej 3:3….

Przeczytaj koniecznie: Jak Jacek Gmoch zatrzymał samolot