Autor: Cyfrasport Legia - Brondby RELACJA NA ŻYWO. Wynik live meczu Legii w el. Ligi Konferencji dzisiaj 15.08.2024

Liga Konferencji

Zwycięski wymęczony remis Legii z Brondby! Klub ze stolicy o krok od Ligi Konferencji [ZAPIS RELACJI]

2024-08-15 20:07

Legia Warszawa awansowała do decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji! Wojskowi wyeliminowali duńskie Brondby po remisie 1:1 w rewanżu dzięki zwycięstwu 3:2 na wyjeździe. Czwartkowe spotkanie w Warszawie było bardzo trudne i zaczęło się od straconego gola z rzutu karnego, ale w doliczonym czasie pierwszej połowy Radovan Pankov doprowadził do zwycięskiego remisu. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Legia - Brondby.

Legia - Brondby 1:1 (1:1)

Bramki: Pankov (45+3') - Wass (38' - k.)

Kartki: Tobiasz, Kapustka, Kapuadi - Bischoff, Klaiber, Rasmussen

Legia: Tobiasz - Pankov (76', Kapuadi), Augustyniak, Barcia - Wszołek, Goncalves, Kapustka, Luquinhas (88', Morishita), Vinagre - Gual (76', Alfarela), Pekhart (60', Kramer)

Brondby: Pentz - Klaiber (74', Alves), Lauritsen, Rasmussen - Sebulonsen, Radosević, Wass (74', Bundgaard), Nartey (85', Omoijuanfo), Bischoff (62', Divković) - Suzuki, Kvistgaarden (85', Schwartau)

Legia Warszawa przed rewanżem z Brondby miała zaliczkę po zwycięstwie 3:2 w pierwszym meczu na wyjeździe i zdołała ją obronić. Rewanż w Polsce rozpoczął się od straconego gola z rzutu karnego, ale jeszcze w doliczonym czasie pierwszej połowy Radovan Pankov doprowadził do wyrównania. Przez cały mecz to zespół z Danii prowadził grę, a Legia przede wszystkim broniła, jednak w drugiej części gry zdołała zneutralizować rywali i obronić zwycięski remis. Tym samym legioniści awansowali do decydującej rundy eliminacji Ligi Konferencji, w której zmierzą się z łotewską Audą albo kosowską Dritą. Poniżej zapis naszej relacji na żywo z meczu Legia - Brondby:

Na żywo

Legia - Brondby

Witamy w relacji na żywo z meczu Legia - Brondby. Początek o 18:00!

W składzie Legii trudno mówić o niespodziankach:

Tym razem stadion przy ul. Łazienkowskiej jest wypełniony i kibice odśpiewali właśnie "Sen o Warszawie"!

Piłkarze obu drużyn są już na murawie, za chwilę początek!

1'

Zaczynamy! Przy piłce Legia.

3'

Legia utrzymuje się przy piłce w pierwszych minutach.

4'

Pierwsza ładna akcja Legii krótkimi podaniami, ale dośrodkowanie było niecelne.

6'

Brawo Tobiasz! Sebulonsen uderzył kąśliwie z dystansu, ale bramkarz Legii dobrze odbił tę piłkę!

8'

Brondby zaczyna dochodzić do głosu, ale Tobiasz kontroluje na razie sytuację.

12'

Fatalna strata Legii na własnej połowie, ale prostopadłe podanie Suzukiego było na szczęście za mocne.

14'

Suzuki mocno z dystansu, ale w środek bramki.

16'

Wszołek dośrodkował w pole karne, ale w ręce bramkarza Brondby.

19'

Tobiasz "na raty", ale złapał piłkę po rzucie rożnym.

22'

Fatalna strata Goncalvesa, ale Barcia odbił strzał Suzukiego z pola karnego.

26'

Legia głównie biega za piłką, ale każda upływająca minuta przybliża ją do awansu.

29'

Tobiasz odbił piłkę po rzucie wolnym Wassa z groźnej pozycji.

31'

Uff! Kvistgaarden dopadł do piłki w polu karnym, ale uderzył obok bramki.

33'

Tobiasz znowu uratował Legię! Kvistgaarden strzelał z pola karnego.

35'

Sebulonsen padł w polu karnym, ale sędzia nie odgwizdał karnego!

36'

Sędzia podbiegł do monitora analizować zagranie ręką Barcii.

37'

Rzut karny dla Brondby!

38'

Goooool. Wass pewnie wykorzystał karnego.

42'

Po stracie gola Legia stara się grać wyżej, ale Brondby świetnie utrzymuje się przy piłce.

45'

Sędzia doliczył aż 5 minut.

45+3'

GOOOOOOOOOOOL! Pankov wyrównał wynik!

45+2'

Żółta kartka dla Bischoffa.

45+7'

Zaczęła się już siódma minuta doliczonego czasu.

45+7'

Koniec pierwszej połowy! Legia wyrównała i przybliżyła się do awansu!

A tak Pankov doprowadził do remisu:

Piłkarze Legii wracają na murawę.

Brondby również wychodzi z szatni.

46'

Brondby zaczęło drugą połowę!

48'

Gual ucierpiał we własnym polu karnym, ale już wstał.

50'

Żółta kartka dla Klaibera za faul na uciekającym Luquinhasie.

51'

Wrzutka Kapustki w ręce Pentza.

54'

Wass mocno z dystansu, ale nad bramką.

56'

Sędzia drugi raz podbiega do monitora...

57'

UFFFF! Sędzia przeanalizował sytuację i nie odgwizdał faulu Goncalvesa!

58'

Żółta kartka dla Rasmusena.

60'

Pierwsza zmiana w Legii - Kramer za Pekharta.

62'

Brondby też zmienia - Divković za Bischoffa.

66'

Dobra akcja Legii, Kapustka dograł do Guala w polu karnym, ale jego strzał został zablokowany.

67'

Wass huknął z dystansu, ale nad bramką!

69'

Niesamowite! Luquinhas padł w polu karnym po starciu z obrońcą i wydawało się, że będzie rzut karny, ale sędzia pokazał przewinienie legionisty!

70'

Ławka Legii nie może uwierzyć w tę decyzję - żółta kartka dla Arkadiusza Malarza.

74'

Kolejne zmiany - Bundgaard za Wassa i Alves za Klaibera.

76'

Zmiany też w Legii - Alfarela za Guala i Kapuadi za Pankova.

78'

Legia wciąż ma tylko jeden celny strzał, który daje jej na razie awans.

79'

Żółta kartka dla Kapustki.

80'

Radosević z rzutu wolnego, ale tylko rzut rożny dla Brondby.

82'

Lauritsen ładnie zagrał w pole karne Legii, ale zamykający akcję piłkarz Brondby zgrał piłkę w ręce Tobiasza.

84'

Kolejna dobra interwencja Tobiasza! Nartey miał za dużo miejsca w polu karnym, ale nie pokonał bramkarza Legii.

85'

Jeszcze dwie zmiany w Brondby - Schwartau i Omoijuanfo za Narteya i Kvistgaardena.

86'

Bundgaard mocno zza pola karnego, ale Tobiasz jest dziś czujny!

88'

Zmiana w Legii - Morishita za Luquinhasa.

90'

Ostatnia minuta regulaminowego czasu gry!

90+1'

6 minut do końca meczu!

90+2'

Ale zepsuł to Morishita! Legia miała kapitalną okazję, ale Japończyk dał się uprzedzić obrońcy!

90+4'

Tobiasz złapał piłkę po rzucie wolnym i jeszcze był faulowany!

90+5'

Kapuadi obejrzał żółtą kartkę za wcześniejszy faul.

90+5'

Morishita dopadł do piłki po dograniu Alfareli, ale zepsuł to uderzenie ze środka pola karnego.

90+6'

Ostatnia minuta!

90+6'

Kapitalna interwencja Barcii w polu karnym! Rzut rożny ostatniej szansy dla Brondby!

90+7'

KONIEC MECZU! Legia w decydującej rundzie eliminacji Ligi Konferencji!

Po ostatnim gwizdku było nerwowo - piłkarz Brondby wdał się w przepychanki z legionistami.

Legia zagra o Ligę Konferencji z Audą lub Dritą.

To już koniec naszej relacji na żywo. Dziękujemy wszystkim za śledzenie jej razem z nami i zapraszamy na kolejne wydarzenia na sport.se.pl!

Czy Legia Warszawa awansuje do Ligi Konferencji?