Legia Warszawa - Drita

Autor: CyfraSport Legia Warszawa - Drita

Eliminacje Ligi Konferencji

Legia o 90 minut od awansu do Ligi Konferencji! Pewna wygrana z Dritą przy Łazienkowskiej

2024-08-22 19:56

To nie było najbardziej emocjonujące widowisko w historii starć w europejskich pucharach. Najważniejsze się jednak zgadza - Legia Warszawa pokonała kosowską Dritę 2:0 na swoim stadionie i jest już tylko o 90 minut od awansu do rundy zasadniczej Ligi Konferencji. Zwycięskie bramki zdobyli Kramer i Gual. Rewanż w Kosowie już za tydzień.

Legia Warszawa – Drita 2:0 (0:0)

Bramki: 56' Kramer, 83' Gual

Kartki: Jędrzejczyk, Vinagre - Dabiqaj, Gomda (czerwona), Manaj

Legia Warszawa: Tobiasz - Augustyniak, Jędrzejczyk (63' Pankov), Sergio Barcia - Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas (63' Gual), Vinagre - Alfarela (73' Morishita), Kramer (73' Pekhart)

Drita: Maloku - Bejtulai, Mesa, Gomda, Ovouka - Krasniqi, Selmani, Broja, Dabiqaj, Ajzeraj - Krasniqi

Legia Warszawa jest już o krok od awansu do głównej fazy Ligi Konferencji. Piłkarze Goncalo Feio w ostatniej rundzie eliminacji mierzą się z kosowską ekipą Drita. Zespół z Bałkanów pokonał w poprzedniej rundzie łotewski Auda FK, a wcześniej rozprawił się z ekipą Breidablik z Islandii. Przed spotkaniem trener stołecznej ekipy zapowiadał, że dwumecz nie będzie wcale musiał należeć do najłatwiejszych.

- Jeżeli ktoś spodziewa się spacerku, to ja od razu mówię, że tak nie będzie. Drita jest zupełnie inną drużyną niż Caernarfon Town. Przypomnę, że w ostatnich latach potrafili zremisować z Feyenoordem czy Viktorią Pilzno, a to mówi samo za siebie – mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Goncalo Feio, trener stołecznego zespołu.

Legia - Drita: Pokaźna zaliczka przed rewanżem!

Legia przekonała się o tym od pierwszej minuty. Drita była zespołem wyraźnie lepszym, ale umiejętnie się broniła, co znacząco utrudniało grę gospodarzom. Nawet czerwona kartka, którą obejrzał na początku spotkania Gomda nie ułatwiła gry piłkarzom Goncalo Feio, którzy niemal godzinę nie byli w stanie pokonać bramkarza rywali.

Po ponad 10 minutach drugiej odsłony gry elektrycznego golkipera zespołu z Kosowa pokonał Kramer, który świetnie wykończył głową podanie Wszołka. Legia napierała, ale nie była w stanie pokonać kolejny raz Maloku. Ta sztuka udała się dopiero duetowi zmienników. Barcia świetnie zagrał do Morishity, który wyłożył jak na tacy futbolówkę do Guala. Ten wpakował piłkę do pustej bramki.

Rewanżowe spotkanie ostatniej rundy eliminacji Ligi Konferencji odbędzie się w czwartek 29 sierpnia w Kosowie o 20:00.

Na żywo

El. LKE: Legia - Drita

Zapraszamy na relację na żywo z meczu eliminacji Ligi Konferencji Legia Warszawa - Drita. Początek spotkania o 18:00.

SKŁADY NA MECZ:

Legia Warszawa: Tobiasz - Augustyniak, Jędrzejczyk, Sergio Barcia - Wszołek, Kapustka, Goncalves, Luquinhas, Vinagre - Alfarela, Kramer

Legia Warszawa jest zdecydowanym faworytem dwumeczu i awansu do fazy głównej Ligi Konferencji.

Sen o Warszawie rozbrzmiewa na stadionie przy Łazienkowskiej.

Niemal pełne trybuny na stadionie Legii. Przed nami pierwszy mecz na Łazienkowskiej.

Piłkarze już w tunelu prowadzącym na stadion.

Zawodnicy wychodzą już na murawę.

Za nami powitanie obu stron. Za moment zaczynamy spotkanie!

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

3'

Spokojny początek spotkania. Przy piłce stołeczny zespół.

5'

Selmani na skrzydle, ale został powstrzymany przez obrońców. Akcja spowolniona i wycofana przez gości.

7'

Pierwszy rzut rożny dla Legii w tym meczu.

8'

Fatalnie rozegrany korner. Po odegraniu sędziowie od razu odgwizdali spalonego...

9'

Słabe podanie Wszołka do Kramera zatrzymane przez obrońców.

10'

Zatrzymany Goncalves po kolejnym stałym fragmencie gry.

12'

Czujnie Tobiasz po stałym fragmencie gry uchronił Legię Warszawa przed rzutem rożnym.

13'

Huknął sprzed pola karnego jeden z pomocników Legii. Z wielkimi problemami odbija piłkę Maloku.

14'

Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Obejrzał ją Dabiqaj.

18'

Augustyniak strzela sprzed pola karnego. Maloku pewnie broni uderzenie legionisty.

20'

Bardzo aktywny jest od samego początku Augustyniak. Po niecelnym podaniu Drita rusza z kontrą, ale obrońcy Legii czujnie i czysto przerywają akcję.

22'

23'

Legia próbuje przyspieszać grę, ale jest zatrzymana w polu karnym rywali.

25'

Żółtą kartką ukarany Artur Jędrzejczyk, który trafił ręką rywala przy walce o piłkę.

25'

Problemy zdrowotne piłkarza Drity wykorzystywane przez zawodników obu zespołów na krótką przerwę na wodę.

28'

Faulowany Alfarela przy wychodzeniu na czystą pozycję w polu karnym. Żółta kartka dla Gomdy.

30'

Trwa analiza VAR.

30'

Jest czerwona kartka po analizie VAR. Ghańczyk zapłakany opuszcza boisko.

32'

Spokojnie buduje kolejną akcję Legia. Brakuje przyspieszenia...

33'

Kramer! Świetny strzał, ale Maloku dobrze broni.

35'

Dwóch piłkarzy Legii próbowało oddać strzał z pola karnego. W efekcie żaden nie trafił w piłkę.

37'

Kramer uderza głową. Kolejna dobra interwencja Maloku.

38'

Składna akcja piłkarzy Legii, ale czujni obrońcy Drity.

41'

Groźny stały fragment gry dla Drity.

41'

Zamieszanie w polu karnym po próbie wybicia piłki przez Kramera. Tylko rzut rożny dla Drity. Było groźnie!

43'

Luquinhas przechwycił piłkę i Legia rusza z kontrą, ale wrzuta Wszołka wylądowała idealnie na nodze Mesy.

45'

Z problemami piąstkuje dośrodkowanie Maloku.

45'

Dwie minuty doliczone do regulaminowego czasu pierwszej połowy.

45+1'

Kolejny piłkarz Drity leży na murawie.

45+4'

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Gwizdy żegnają piłkarzy obu zespołów.

Piłkarze wrócili już na murawę.

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ MECZU!

47'

Kapustka wrzuca kąśliwie ze skrzydła, ale żaden z zawodników nie sięgnął piłki w szesnastce.

49'

Augustyniak uderza z dystansu, ale to był bardzo niecelny strzał.

50'

Kolejne uderzenie Augustyniaka po stałym fragmencie gry. Wysoko ponad poprzeczką.

52'

To powinna być bramka dla Legii! Luquinhas płasko obok bramkarza, ale ratuje swój zespół Mesa.

54'

Bardzo niepewna interwencja Tobiasza po rzucie wolnym. Zrobiło się groźnie, ale zagrożenie oddalone.

56' 1:0

GOOOOOOOOL! Legia otwiera wynik meczu. Świetna wrzutka Wszołka na głowę Kramera i piłka ląduje w siatce.

57'

61'

Dobra wrzutka na głowę Vinagre'a, ale świetnie łapie piłkę Maloku.

63'

Pierwsze zmiany w Legii: Luquinhas i Jędrzejczyk opuszczają boisko, na murawie pojawiają się Pankov i Gual.

65'

Uderzenia zza pola karnego to dziś ważna część taktyki Legii. Wielkie problemy nawet z prostymi strzałami ma golkiper Drity.

68'

Bardzo spokojny Goncalo Feio przy ławce rezerwowych. Legia prowadzi, ale brakuje przypieczętowania wygranej.

69'

Walczy Wszołek na skrzydle z Ovuoką, ale dobrze interweniuje obrońca Drity.

72'

Kolejne dwie zmiany w zespole Legii. Na boisku pojawią się Morishita i Pekhart. Murawę opuszczają Kramer i Alfarela.

74'

Naciera Legia, ale świetnie bronią się goście. Brakuje zrywu w zespole gospodarzy.

75'

Brakuje dokładności w zespole "Wojskowych". Tymczasem dwóch zmian próbuje trener gości.

78'

Cięte dośrodkowanie Drity, ale pewnie chwyta futbolówkę Tobiasz.

81'

Pekhart! Dużo szczęścia miał napastnik Legii, że piłka wylądowała pod jego nogami. Uderza, ale w porę przeszkodził mu Ovuoka.

83'

Przedziera się Tusha, ale został zatrzymany.

83' 2:0

GOOOOOOL! Płaskie zagranie od Morishity do Guala i ten pakuje piłkę do pustej bramki.

85'

86'

Świetna piłka do Pekharta, ale Czech do niej nie zdążył. Wykłada futbolówkę do Kapustki. Maloku sparował piłkę na poprzeczkę.

90'

Pada Pekhart w polu karnym Drity, ale sędzia nawet nie sięgnął po gwizdek.

90'

Cztery minuty doliczone do regulaminowego czasu gry. Legia próbuje strzelić trzecią bramkę.

90+2'

Żółta kartka dla Manaja.

90+4' 2:0

KONIEC MECZU! Legia Warszawa zrobiła kolejny krok, by grać w głównej fazie Ligi Konferencji. 90 minut od awansu do rundy zasadniczej. Styl gry pozostawił jednak sporo do życzenia. Najważniejszy jest jednak wynik, a ten jest korzystny dla Legii.

Quiz. Czy rozpoznasz piłkarzy z PRL-u. Brak 15/15 to wstyd dla fanów futbolu!