Jakub Błaszczykowski

Autor: East News Jakub Błaszczykowski

Liga Europy: Fiorentina - Tottenham 1:1. Kuba Błaszczykowski z asystą [WIDEO]

2016-02-19 11:01

Fiorentina zremisowała u siebie z Tottenhamem Hotspur 1:1 w meczu 1/16 Ligi Europy. Jedną z kluczowych postaci w ekipie gospodarzy był Jakub Błaszczykowski, który asystował przy cudownym trafieniu Federico Bernardeschiego. Polak został zmieniony w 62. minucie.

W pierwszej połowie dominowali będący w wysokiej formie gości z Londynu. W Premier League wygrywają mecz za meczem i zasłużenie są na drugim miejscu. Na dobrą dyspozycję piłkarzy z północy stolicy Anglii gospodarze nie mieli odpowiedzi. W 37. minucie "Koguty" udokumentowały swoją przewagę golem na 1:0. Z rzutu karnego nie pomylił się Nacer Chadli.

Zobacz: Liga Europy: Juergen Klopp zabawił się z piłkarzem Liverpoolu. Założył mu siatkę! [WIDEO]

Druga odsłona to już inny obraz gry. Piłkarze "Violi" zabrali się za robotę, w tym Błaszczykowski! W akcji z 59. minuty Polak podzielił się piłką z Federico Bernardeschim, a ten cudownym uderzeniem pokonał Michela Vorma! Włochowi pomógł lekki rykoszet:

Chwilę po tej bramkowej akcji polskiego pomocnika zmienił chorwacki napastnik Nikola Kalinić. To był wyraźny sygnał do ataku od trenera Paulo Sousy. Obie drużyny bardzo chciały, ale żadna nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę. Będzie ciekawie w rewanżu!

Fiorentina - Tottenham Hotsur 1:1 (0:1)
Bramki: Bernardeschi 59 - Chadli 37 (k)

Fiorentina: Tatarusanu – Tomović, Gonzalo Rodriguez, Astori, Alonso – Błaszczykowski (62. N. Kalinić), Costa (68. Vecino), Valero, Bernardeschi – Ilicić (61. Badelj) – Zarate

Tottenham: Vorm – Trippier, Alderweireld, Wimmer, Davies – R. Mason, Eriksen – Chadli (79. Dier), Alli, Carroll (46. Dembele) – S. Heung-Min (69. Kane)