Liga Europy. Wisła Kraków pokonała FC Szawle 2:0

2010-07-15 23:53

To był wieczór braci Brożków, po golach Piotra (27 l.) i Pawła (27 l.) Wisła Kraków pokonała litewski FF Szawle 2:0. Mimo wielu niewykorzystanych sytuacji piłkarze "Białej Gwiazdy" wywieźli dobry wynik z wyjazdowego spotkania.

Pierwsza połowa meczu to zdecydowana przewaga Wisły, z której niestety nic nie wynikło. Najlepszą okazje do strzelenie bramki zmarnował Paweł Brożek (27 l.), po podaniu swojego brata Piotra (27 l.).

Napastnik "Białej Gwiazdy" nie potrafił trafić w światło bramki z siedmiu metrów. Wisła prowadziła akcje i rozgrywał piłkę, jednak na przerwę zawodnicy schodzi z bezbramkowym wynikiem.

W 63. minucie na boisku pojawił się Maciej Żurawski (34 l.), który zastąpił Patryka Małeckiego (22 l.).
Pięć minut później Wisła miała kolejną szanse, jednak w sytuacji sam na sam nie popisał się Paweł Brożek.

Swoją pierwszą sytuacje miał też Żurawski, ale nie wykorzystał doskonałego dośrodkowania ze skrzydła.

Przełomowym momentem okazała się 77. minuta gry. Po akcji Boguskiego (26 l.) gola technicznym strzałem zdobył Paweł Brożek.

Dwie minuty później było już 2:0. Piłkę głową do bramki skierował brat Pawła, Piotr Brożek.