Raków Częstochowa

i

Autor: Cyfra Sport Raków Częstochowa

Nie tylko Lech miał pecha! Polskie kluby poznały kolejnych rywali w Europie, ciężko o optymizm

2022-06-15 18:53

Lech Poznań niedawno poznał pierwszego rywala w drodze do Ligi Mistrzów. Teraz swoich rywali poznał także Raków Częstochowa, który wystartuje w 2. rundzie el. Ligi Konferencji Europy. Potencjalnych przeciwników w tej fazie poznały także Pogoń Szczecin i Lechia Gdańsk. Wiadomości dla polskich klubów nie są najlepsze.

Pewny udziału w 2. rundzie eliminacji piłkarskiej Ligi Konferencji Raków Częstochowa zmierzy się 21 i 28 lipca z FK Astana. W środowym losowaniu w Nyonie rywali poznały także pozostałe polskie kluby, które mogą znaleźć się w tej fazie rozgrywek. Raków, który jest wicemistrzem kraju i zdobywcą Pucharu Polski, jest zwolniony z udziału w 1. rundzie kwalifikacji, która odbędzie się 7 i 14 lipca. W 2. rozpocznie rywalizację z Astaną od meczu u siebie.

Znamy rywala Lecha Poznań. To będzie trudna przeprawa w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów

W 1. rundzie będą za to grały Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk, a ich rywalami będą, odpowiednio, KR Reykjavik oraz Akademija Pandev. Jeśli polskie ekipy wyeliminują tych przeciwników z Islandii i Macedonii Północnej, w 2. rundzie Pogoń trafi na Broendby IF, a Lechia na Rapid Wiedeń. Pierwsze spotkania odbędą się w Szczecinie i w stolicy Austrii.

W tej fazie może również znaleźć się Lech Poznań. Triumfator ekstraklasy w minionym sezonie 5/6 i 12/13 lipca zmierzy się z Karabachem Agdam w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i jeśli przegra, znajdzie się właśnie w kwalifikacjach Ligi Konferencji. W takim wypadku trafi na Slovan Bratysława lub Dinamo Batumi i pierwszy mecz rozegra u siebie.

Gangi nastolatków atakowały kibiców podczas finału Ligi Mistrzów. Ważne informacje dla poszkodowanych

Z kolei jeśli "Kolejorz" pokona azerski klub, w 2. rundzie eliminacji Champions League zmierzy się z mistrzem Szwajcarii - FC Zurich. Pierwsze spotkanie także odbędzie się w Poznaniu. Aby awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów, Ligi Europy bądź Ligi Konferencji, trzeba pomyślnie przejść 4. rundę eliminacji poszczególnych rozgrywek.

Nie da się ukryć, że losowania polskich klubów nie były udane. Lech ma bardzo trudne zadanie już w 1. rundzie, ale jeśli uda mu się przejść Karabach, to kolejny rywal wcale nie będzie słabszy. Podobnie w przypadku Rakowa, już pierwszy dwumecz będzie bardzo ciężki. Pogoń i Lechia w I rundzie eliminacji LKE mają spore szanse na awans, ale w kolejnej trafią już na zdecydowanie wyżej notowane drużyny.

Polacy pokazali JAJA! Komentarz po meczu Holandia-Polska | Futbologia
Listen to "SuperSport" on Spreaker.
Najnowsze