Loris Karius

Autor: East News Loris Karius

On znowu TO zrobił! Beznadziejny błąd Kariusa kosztował jego klub zwycięstwo [WIDEO]

2019-09-20 8:16

Pamiętny pechowiec finału Ligi Mistrzów 2018, Loris Karius, ponownie nie przeżywa łatwych momentów. Niemiecki bramkarz w czwartkowy wieczór popełnił fatalny błąd w meczu Ligi Europy, co walnie przyczyniło się do wyjazdowej porażki jego Besiktasu Stambuł ze Slovanem Bratysława. Golkiper podjął na boisku okropną decyzję!

Ekipa z Turcji była wielkim faworytem inaugurującego fazę grupową Ligi Europy pojedynku na Słowacji. Nic zresztą dziwnego - jest duża bogatsza i dysponuje o wiele bardziej znanymi zawodnikami niż jej rywal. Mimo to nie podołała wyzwaniu i zaliczyła falstart przegrywając 2:4. Wszystko zaczęło się od ogromnego błędu niemieckiego golkipera, po którym Słowacy zdobyli gola na 1:0 już w 14. minucie spotkanie.

Niemiec postanowił opuścić pole karne i interwencją kilkadziesiąt metrów od własnej bramki uratować sytuację wybijając piłkę z powrotem na połowę przeciwników. Problem w tym, że jednocześnie fatalnie ocenił tor lotu futbolówki. Zamiast przytomnej parady wyszedł okropny błąd, który wykorzystał Andraż Sporar. Co ciekawe, Słoweńca mogą doskonale pamiętać polscy kibice, gdyż we wrześniu w Lublanie strzelił biało-czerwonym gola na 2:0.

Karius przeniósł się do Besiktasu latem ubiegłego roku po niepowodzeniu w finale Ligi Mistrzów w barwach Liverpool, w którym popełnił dwa gigantyczne błędy przy golach Karima Benzemy i Garetha Bale'a. Od tej pory rozegrał w barwach stambułczyków 39 pojedynków.