Piłkarz-bokser złamał szczękę sędziemu! Skandal w meczu piłkarskim w Australii

i

Autor: Twitter / 10 News First Sydney Piłkarz-bokser złamał szczękę sędziemu! Skandal w meczu piłkarskim w Australii

Napaść na boisku

Piłkarz-bokser złamał szczękę sędziemu! Skandal w meczu piłkarskim w Australii, wszystko się nagrało [WIDEO]

2023-05-01 16:04

To zdarzenie zbulwersowało opinię sportową nie tylko w Australii. Podczas meczu piłkarskiego w tym kraju, jeden z piłkarzy zaatakował sędziego. Pobił go tak dotkliwie, że ten trafił do szpitala.

Do gorszących scen doszło po meczu Greenacre Eagles z Padstow Hornets w jednej z lig amatorskich. Piłkarz Greencare, Adam Abdallah po przegranej swojego zespołu wbiegł na boisko i zaatakował sędziego. Przewrócił go na ziemię, po czym zaczął okładać pięściami po głowie, twarzy i szyi. Sędzia Khoder Yagi został również kilkakrotnie kopnięty przez agresywnego piłkarza. Okazuje się, że Abdallaah oprócz piłki nożnej trenuje również... boks. Wszystko zostało nagrane, co może być dodatkowym dowodem obciążającym 25-letniego zawodnika. Na nagraniu widać krew na twarzy sędziego. Abdallah już wcześniej był karany za podobne pobicie sędziego piłkarskiego i zawieszony na 2 lata.

Nie tylko Michał Skóraś opuści Lecha. Szykują się zmiany, kilku piłkarzy na wylocie

Khoder Yaghi doznał złamania szczęki w trzech miejscach, stracił także kilka zębów. Niezbędna była operacja. Jeszcze przed nią pobity sędzia udzielił wywiadu telewizji Sky News Australia. W trakcie rozmowy zakrywał twarz, bo nie chciał, żeby w takim stanie widzieli go żona i dzieci. Bezpośrednio po zdarzeniu Abdallah został aresztowany przez Policję, która oskarżyła go o zranienie osoby z zamiarem spowodowania ciężkiego uszkodzenia ciała. Nie ma on możliwości wyjścia z aresztu za kaucją. Natomiast klub Greenacre Eagles potępił atak swojego zawodnika i wycofał się z rozgrywek. - Podejmujemy decyzję o wycofaniu się z rozgrywek. Świadczy to o tym, że nie tolerujemy przemocy. Będziemy działali razem ze stowarzyszeniem, by nałożyć na napastnika wszystkie możliwe sankcje. W związku z tym, że sprawą zajmuje się policja, powstrzymujemy się od dalszych komentarzy – poinformował klub w wydanym oświadczeniu.

O tym ruchu Arkadiusza Milika mówią całe Włochy. Co on zrobił? Wideo obiegło sieć

Najnowsze